حفاظ استیل

حفاظ استیل را می توان در نقاط و مکان های مختلقی نصب و اجرا کرد. این محصول به عنوان محافظی کارآمد جهت جلوگیری از ورود ناخواسته افراد به داخل و یا سقوط و پرتاپ شدن افراد و حیوانات و اشیا از داخل به بیرون در پنجره ها و بالکن ها و درب های ورودی استفاده شود. حفاظ استیل می تواند سد مستحکمی در مقابل ورود سارقین و دزدها باشد. حفاظ استیل می تواند برای پنجره ها ، درب ها ، تراس و بالکن ها ، روف گاردن ها و درب های ورودی مورد استفاده قرار گیرد.

حفاظ استیل

نصب و اجرای حفاظ ها در هر یک از قسمت ها باید بر اساس کارایی محیط و محل باشد. برای نمونه حفاظ بانکی باید با نصب میلگرد نیز همراه باشد تا جابجایی را به حداقل ممکن برساند. حفاظ درب استیل نیازمند طرح ها  و رنگ بندی های خاص خود می باشد. بر این اساس ممکن است زمان بندی اجرای هر یک از موارد بالا با یکدیگر متفاوت باشد برای مثال حفاظ استیل درب ورودی به دلیل اعمال و پیاده سازی طرح های گوناگون می تواند چند روز کار کارگاهی داشته باشد.

انواع حفاظ استیل

انواع حفاظ استیل را در واقع روش و محل اجرا مشخص می کند. در بعضی از حفاظ ها لازم است که میلگرد کار گذاشته شود مانند حفاظ های بانکی و این درست باید به تایید سازمان آتش نشانی نیز برسد. برخی دیگر می تواند در طبقات اول و یا همکف کار گذاشته شود که به لحاظ طرح اجرا اهمیت دارد. برخی می تواند روبروی پنجره ها و برخی در بالکن و تراس باشد. حال همین حفاظ مربوط به بالکن می تواند سرتاسری از کف به سقف و یا تا نیمه باشد. ممکن حفاظ درخواستی بر روی درب های ورودی نصب گردد که به حفاظ استیل درب شناخته می شود. در حالت کلی می توان دسته بندی زیر را برای حفاظ ها در نظر گرفت:

 • حفاظ استیل بانکی
 • حفاظ استیل پنجره
 • حفاظ استیل بالکن
 • حفاظ استیل درب

حفاظ استیل

حفاظ استیل بانکی

حفاظ استیل بانکی نوعی گارد محافظتی است که روبروی بانک ها ، طلا فروشی ها گاها هتل ها و همینطور موسسات مالی اجرا می شود. این حفاظ باید به نحوی اجرا شود که سازمان آتش نشانی آنرا تایید کند. این موضوع از آنجا نشات می گیرد که حفاظت از برخی ساختمان ها بسیار حیاتی و مهم است در واقع هرجایی که به سطح امنیت بسیار بالایی احتیاج داشته باشد باید به حفاظ استیل بانکی مجهز شود.

این محصول با اتصال میلگرد با داخل زمین کار گذاشته می شود و در مرحله بعد لوله های استیل باکیفیت نصب می شود. کیفیت لوله ها و یراق آلات بسیار مهم است چرا که کیفیت پایین برقراری امنیت مورد نظر را می کاهد و در نهایت یا باید دست به تعویض زد و یا تعمیر. ضخامت 1 میلیمتر برای لوله های استیل مشخص و استاندارد حفاظ استیل بانکی است. در حالت کلی به صورت اجمالی مشخصات زیر برای حفاظ استیل بانکی صدق می کند:

 • در دو حالت عمودی و ستون دار فریم دار یا فریم لس ساخته می شود.
 • لوله ها عمدتا قطر 25 میلیمتر را دارد.
 • پروفیل ها عمدتا 40 در 40 است.
 • فاصله میان ستون های پروفیل از 100 تا 150 متغیر است.
 • جوش بکار گرفته آرگون است که بسیار مستحکم و تمیز است.
 • میلگردهای مستحکم و محکم بکار گرفته می شود.
 • قیمت گذاری بر اساس مترمربع می باشد.

حفاظ استیل

حفاظ استیل پنجره

حفاظ استیل پنجره بخصوص برای طبقات پایین تر به نام ضد سرقت نیز شناخته می شود و برای طبقات بالاتر که امکان ورود سارقین نیست بیشتر به منظور محافظت از سقوط افراد، حیوانات و اشیا کار گذاشته می شود که در هر دو حالت نقش مهمی را در ایجاد امنیت بازی می کند.

در حالت کلی حفاظ استیل پنجره دارای خصوصیات زیر است:

 • بسیار مهم است استیل بکار گرفته شده باکیفیت و 304 باشد.
 • در حفاظ پنجره طبقات بالاتر دیوارکوب اجرا می شود.
 • در طبقات بالاتر لوله های استیل از قطر 38 تا 51 میلیمتر متغیر است.
 • امکان اجرای طرح های پیچیده تر نیز برای ایجاد ایمنی بیشتر مهم است.

 حفاظ استیل

حفاظ استیل بالکن

حفاظ استیل بالکن تاثیر بسزایی در تغییر نمای بیرونی دارد پس پر واضح است که باید طراحی مناسب با ساختمان را برای آن در نظر گرفت و از آنجایی که بیرون از ساختمان قرار می گیرد دائما در تماس با هوای آزاد بیرونی قرار دارد و این هوای بیرونی می تواند رطوبت و باران اسیدی و ذرات آلوده معلق در هوا را نیز شامل شود در نتیجه بسیار بهتر خواهد بود که متریال باکیفیت برای حفاظ استیل بالکن کارگذاشته شود.

به طور اجمالی حفاظ استیل بالکن دارای شاخصه های زیر می تواند باشد:

 • استیل بکار رفته ضد زنگ باکیفیت و 304 باشد تا در مقابل تغییرات آب و هوایی مقاومت داشته باشد.
 • فاصله میان گاردها 11 تا 14 سانتی متر متغیر است.
 • ارتفاع حفاظ برای طبقات بالاتر از 110 تا 140 تغییر می کند.
 • چهارچوب استیل 40 در 40 می باشد.

حفاظ استیل

حفاظ استیل درب آپارتمان

حفاظ استیل درب در ورودی های آپارتمان ها و پارکینگ ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، هر چند که می توان موردی در محل های گوناگون نیز آنرا اجرا کرد.

 • در دو صورت تک لنگه و دو لنگه می تواند اجرا شود.
 • ممکن است بر اساس طرح و رنگ به چند روز کار کارگاهی نیاز داشنه باشد.
 • نصبی سریع دارد.
 • رنگ ها و طرح های متنوعی دارد.
 • لولاها توکار و غیر قابل دید می تواند باشد.
 • یراق آلات و دستگیره ها نیز باید از متریال باکیفیت انتخاب شود.

قیمت حفاظ استیل

حفاظ استیل بسته به اینکه در کدام قسمت از ساختمان بکار گرفته می شود می تواند در قیمت متغیر باشد. بسته به کاربرد و نحوه اجرا و نصبی که حفاظ ها دارند می توانند قیمت های مختلفی داشته باشند. برای نمونه اجرای حفاظ بانکی به دلیل پیچیده تر بودن در اجرا و همچنین استفاده از یراق آلات و محصولات بیشتر می تواند هزینه بالاتری داشته باشد.

در حالت کلی طرح های متفاوت و رنگ بندی ها، متراژ پروژه و همچنین کیفیت استیل و یراق آلات مرتبط با آن در تعیین قیمت تاثیرگذار است. در هر صورت در مورد کیفیت توصیه می شود که استیل با کیفیت 304 مورد استفاده قرار بگیرد تا در مقابل تغییرات آب و هوایی و رطوبت مقاوم باشد در غیر این صورت حفاظ مربوطه بعد از مدتی دچار زنگ زدگی می شود و حتی یراق آلات نیز باید باکیفیت باشند تا محصول دچار لق زدگی و افت عملکرد نشود.

اگر استیل با شیشه مخصوص حفاظ که همان شیشه سکوریت است ترکیب شود می تواند محصولی بسیار زیبا و در عین حال مقاوم و مستحکم تولید کند که تمامی این موارد در برآورد هزینه نقش دارد. بسیار مهم است گروه اجرا ماهر و با تجربه باشد، چرا که پس از صرف هزینه های جاری یک اجرای بد می توان تمام مزایا را زیرسوال ببرد . پس به شدت توصیه می شود تا با مجریانی مجرب و متبحر وارد همکاری شوید. شایان ذکر است پایه قیمت حفاظ استیل بر اساس سنجش مساحت (متر مربع) مکان اجرای حفاظ مشخص می شود.

قیمت حفاظ استیل
مدل (حفاظ استیل) قیمت تومان
استیل 201 استیل 304
قیمت حفاظ استیل بانکی 900000 1450000
قیمت حفاظ استیل پنجره 800000 1700000
قیمت حفاظ استیل بالکن 700000 1900000
قیمت حفاظ استیل درب ورودی 1500000 2100000
قیمت حفاظ استیل ضد سرقت 1300000 2200000
قیمت حفاظ استیل تراس 500000 2350000

  * قیمت بر حسب متر مربع می باشد.

  * قیمت (با محاسبه لوله و پروفیل استیل و میلگرد، یراق آلات، نصب) می باشد.

  * هزینه حمل به صورت جداگانه محاسبه می گردد.

  * برای اطلاع از قیمت بروز انواع حفاظ استیل تماس بگرید.

زیبایی در حفاظ استیل

چه نمایی پس از اجرای حفاظ استیل ظاهر خواهد شد؟ ایجاد امنیت مهمترین وظیفه ای است که از حفاظ استیل انتظار می رود ، این امنیت با بهره گیری از استحکام و مقاومتی است که دارد. در کنار این هدف اصلی موارد مهم دیگری نیز وجود دارد که باعث برتری حفاظ استیل نسبت به دیگر انواع حفاظ شده است: زیبایی.

آنچه مهم است هماهنگی حفاظ استیل با نمای بیرونی و حتی دکوراسیون داخلی ساختمان است. رنگ بندی متنوع و طرح های مناسب همگی می تواند در رسیدن به خواست نهایی دخیل باشند. طرح های ترکیب با شیشه و یا بدون شیشه ، رنگ لوله استیل مات و براق بودن آن ،  اتصال خطی ، عمودی و یا افقی همگی در تعیین نمای نهایی نقش بازی می کند.

در هر صورت حفاظ استیل ترکیبی از زیبایی، ظرافت، درخشندگی و در عین حال استقامت، ایمنی و استحکام است.

انواع استیل در ساخت حفاظ استیل

استیل به لحاظ کیفیت و درجه بندی در چند دسته جای می گیرد. معیار این دسته بندی بر کیفیت و میزان کروم و نیکلی است که به فلز اولیه منتقل می شود. هر چقدر این مقدار بیشتر باشد محصول نهایی کیفیت بالاتری خواهد داشت. بر این اساس استیل به چند دسته 201، 304 و 316 موجود است که به ترتیب از بدترین به بهترین آورده شده است. 201 پس از مدتی دچار تغییر رنگ و اکسیدشدگی می شود. اما 304 و 316 استیل های باکیفیت هستند و دچار زنگ زدگی نمی شود. تفاوت 304 و 316 در این است که دومی بیشتر مناسب محیط های سخت صنعتی می باشد و اولی مناسب مصارف شهری و خانگی است که کارایی بالایی دارد. این دو محصول در برابر رطوبت، گرد و غبار و آلاینده های اسیدی مقاوم است و در عین حال استحکام بالایی دارد. در هر صورت توصیه می شود برای بهره گیری همیشگی و دراز مدت از محصول باکیفیت استفاده شود.


چاپ