پله چوبی

پله چوبی مدرن

در معماری مدرن توجه به استفاده از عناصر طبیعی ماننده چوب در طراحی جایگاه خاصی ذارد. پله چوبی مدرن یک پلکان ترکیبی از قطعات فلزی، شیشه ای و چوبی است که در هماهنگی کامل با طراحی کلی ساختمان برای زیبای بیشتر به صورت خاصی در ورودی ساختمان اجرا می شود. پله مدرن چوبی از یک اسکلت فلزی با روکشی از ورق های ام دی اف چوبی در طرح های متنوع به همراه نرده های ایمنی از جنس شیشه، کابلی فولادی و استیل جلوه ای از طراحی صنعتی در ترکیب با ظاهر سنتی چوب را ارائه می دهد.

پله چوبی

بی تردید این محصول یکی از انتخاب های اصلی طراحان سبک مینیمالیسم است که سادگی و اصالت را مهم ترین شاخص طراحی خود قرار داده اند. پله مدرن چوبی بدون هیچ پیچیدگی مزاحمی و ذر کمال سادگی و زیبایی مسیری ایمن را برای ارتباط طبقات یک ساختمان دوبلکس فراهم می کند. آکات پلاس پله مدرن چوبی را در هماهنگی کامل با سبک کلی طراحی ساختمان شما به شکل اختصاصی با بالاترین کیفیت تولید می کند.

پله چوبی ساده

سادگی پله های جوبی و سهولت نصب  آنها باعث شده در بسیاری از خانه ها از طرح پله چوبی ساده برای ساخت راه پله استفاده شود. چوب به راحتی به قطعات بزرگ و کوچک بریده می شود به همین دلیل ساخت پله های ساده و ایمن در کمترین زمان را ممکن می سازد. تنوع رنگ های طبیعی چوب و اینکه به سهولت با مواد دیگر ترکیب می شود یک سیستم ساده و ایمن را در راه پله ایجاد می کند. از پله چوبی ساده بیشتر در منازل مسکونی با فضای محدود و بودجه مشخص استفاده می شود.

این محصول می تواند با یک شاسی چوبی یا آهنی و کفی های چوبی با نرده های کناری در ابعاد متفاوت ساخته شود. بیشتر پله های جوبی ساده از طرح مستقیم برای خانه های دوبلکس ساخته می شوند.

پله چوبی

پله چوبی معلق

به تردید پله معلق چوبی یکی از خاص ترین ها در میان تمام پله های آماده یا پیش ساخته است که در بسیاری از ویلاهای دوبلکس و ساختمان های مدرن لاکچری محبوب است. پله چوبی معلق حسی از شناور بودن در هوا را بر روی پنل های مستطیلی شکل چوبی به انسان القا می کند. گویی شما بر روی سازه ای فضایی از چوب معلق هستید که این بسیار جالب و متفاوت است. شاسی اصلی از آهن است که در داخل دیوار کار گذاشته می شود و بر روی آن پنل های چوبی نصب می شود.

در پله معلق چوبی بیشتر از نرده های کابلی یا شیشه ای برای ایمنی استفاده می شود. آکات پلاس بزرگترین واحد تخصصی ساخت انواع پله معلق جوبی در ایران است که می تواند هر سازه ای شناوری را در راه پله شما طراحی و اجرا کند.

پله چوبی

پله چوبی گرد

با گرانتر شدن قیمت زمین و هزینه ساخت یک ساختمان در عصر حاضر استفاده بهینه از فضا یک اولیت مهم در طراحی ساختمان است. پله چوبی گرد محصولی است که با توجه به محدودیت فضا در ساختمان های شهری جلوه زیبا و کاربردی بودن یک راه پله شیک را به شما ارائه خواهد داد. فرم پذیری و جلوه بی نظیر طرح های طبیعی روی چوب به ساخت یک محصول بسیار زیبا و شاید اثری هنری که تلفیقی از هنر مدرن و کلاسیک را یکجا جمع کرده می انجامد. پله گرد چوبی به ساختمان شما کلاس بالاتری می دهد و کانون اصلی در طراحی دکوراسیون شما خواهد شد.

ما در آکات پلاس پله های گرد جوبی را با توجه به محدودیت فضای شما و در ترکیب سازنده با اجزای دیگر ساختمان طراحی و اجرایی می کنیم.

پله چوبی

قیمت پله چوبی

بر روی یک اثر هنری نمی توان به راحتی قیمت گذاشت این یک تعریف تشبیه ساده از قیمت پله گرد چوبی است. اما به صورت کلی تعین قیمت پله چوبی به مواردی مانند : نوع چوب استفاده شده در ساخت آن و ابعاد سازه اصلی بستگی دارد. تنوع و تفاوت کیفیت چوب هایی که برای تولید این محصول به کار می رود و سادگی یا پیچدگی تزئینات روی پله قیمت نهایی آن را مشخص می کند. در هر حال قیمت پله چوبی تنها پس از طراحی کامل آن و انتخاب نوع و کیفیت متریال توسط کارشناسان آکات پلاس تعیین می شود. در ادامه لیست قیمت پله چوبی قرار دارد به آن نگاه کنید.

قیمت پله چوبی
مدل (پله چوبی) قیمت تومان
کف پله چوب راش کف پله چوب راش
قیمت پله چوبی مستقیم 5600000 4500000
قیمت پله چوبی گرد 4300000 3700000
قیمت پله چوبی معلق 4700000 3900000
قیمت پله چوبی دوبلکس 2500000 2100000
قیمت پله چوبی مدرن U 2300000 1900000
قیمت پله چوبی ساده L 2100000 1750000

  * قیمت بر حسب هر کف پله می باشد.

  * قیمت (با محاسبه جوب، یراق آلات، نصب) می باشد.

  * هزینه حمل به صورت جداگانه محاسبه می گردد.

  * برای اطلاع از قیمت بروز انواع پله چوبی تماس بگرید.

انواع پله چوبی

چندین نوع مختلف از پله های چوبی وجود دارد که در طراحی معماری مورد استفاده قرار می گیرند. انتخاب هر مدل از این محصول به دلایل مختلف متفاوت است ، دو مورد از مهمترین آنها جذابیت بصری و در نظر گرفتن محدودیت فضا است. راه پله ها می توانند فضای نسبتاً بزرگی را در خانه اشغال کنند اما از طریق برخی از طراحی های خلاقانه ، در صورت لزوم داشتن هزینه بالا ، می توان این محدودیت را به میزان قابل توجهی کاهش داد. در اینجا پنج شکل اصلی راه پله چوبی و کاربردهای آنها در یک خانه آورده شده است.

پله چوبی

  1. پله های چوبی مستقیم رایج ترین نوع هستند زیرا در عین ساده گی، ارزان ترین راه پله چوبی و بسیار کاربردی هستند. یک پله چوبی مستقیم اساساً پله ای است که بدون تغییر جهت یا انحنا از یک طبقه به طبقه دیگر حرکت می کند.
  2. پله های چوبی L شکل در اصل دو پله هستند که در یک ایستگاه با پیچ های 90 درجه به هم متصل می شوند. این مدل معمولاً در مواقعی که فضا محدودتر باشد و ساخت پله مستقیم امکان نداشته نباشد ، استفاده می شود.
  3. پله های چوبی U دو مسیر و شمشیری (غالباً با طول متفاوت) دارند که به موازات هم قرار گرفته و در قسمت پاگرد u شکل به هم متصل می شوند. پاگرد در این مدل پله چوبی نیز ممکن است به شکل مربع که به چند کف پله تقسیم شود تا طول شمشیری مستقیم را کاهش دهد در نتیجه زاویه کلی پله چوبی U شکل را کاهش می دهد.
  4. پله های چوبی گرد از نظر فنی پله هایی با پیچ و خم و با شرایط خاصی هستند که در اطراف یک نقطه مرکزی یا محور مرکزی منحنی می شوند و دارای پایه یا ستون مرکزی نیستند. آنها لوکس و با شکوه هستند. راه پله چوبی گرد به شکل مستقل و بدون اتصال به ستون میانی در بین طبقات قرار دارند. 
  5. پله های چوبی مارپیچی پلکان های دایره ای هستند که به دور یک ستون مرکزی منحنی می شوند. این پله چوبی بسیار محبوب است زیرا نسبتاً ارزان است و فضاهای بسیار محدودی را اشغال می کند. پله چوبی مارپیچی می تواند از فولاد ، چوب یا ترکیبی از هر یک ساخته شود.

اگر در حال ساخت خانه جدیدی باشید و یا در حال بازسازی یک خانه قدیمی ، انتخاب یک راه پله متناسب با سبک طراحی و سبک زندگی شما یک نکته مهم است. هنگامی که در مورد مدل ظاهری راه پله تصمیم گرفتید ، وقت آن است که تصمیم بگیرید چه نوع کف پله ای را انتخاب کنید. سبک ها و مواد زیادی وجود دارد که می توانید برای تکمیل طراحی راه پله خانه خود انتخاب کنید. خانه شما مدرن ، معاصر ، روستایی یا سنتی باشد ، سبکی متناسب با نیازهای شما وجود دارد.

در انتخاب پله چوبی ، مهم است که بررسی کنید آیا راه پله پروژه شما مربوط به فضای داخلی یا خارجی ساختمان است. بسیاری از گونه های چوب به راحتی در برخورد با آب و هوای فضای باز آسیب می بیند بنابراین انتخاب نوع مناسب چوب باید به دقت مورد توجه قرار گیرد. برای راه پله های داخلی ، چوب های متنوعی برای انتخاب وجود دارد که زیبایی های مختلفی به دکوراسیون شما می بخشد. برخی از انواع محبوب تر چوب درختان بلوط ، افرا ، گردو و چوب های راش هستند.


چاپ