پله دوبلکس

پله دوبلکس در محیط های اداری و مسکونی مورد استقبال قرار گرفته اند. این نوع راه پله فضای داخلی میان دو طبقه مجزا را به یکدیگر متصل و مرتبط می کند. و حتی می توان پله دوبکلس را در ابعاد و متراژِ بیشتر از دو طبقه بکار برد. در هر صورت این راه پله ها باعث جذابیت بیشتر نمای داخلی و دکوراسیون آن می شود. اجرای این پله دارای محدویت هایی است که حتما باید در نظر گرفته شوند. اگر نکات مهم اندازه گیری و اجرا به خوبی رعایت شوند نتیجه حاصل بسیار دلپسند و زیبا خواهد بود.

پله دوبلکس

خانه هایی که در آنها پله دوبلکس اجرا می شود بسیار شیک  و جذاب به نظر می رسند. و این جذابیت تا حدی پیش می رود که نمایی مدرن و لوکس را ایجاد می کند. نمای داخلی دستخوش تغییراتی می شود که پله دوبلکس در معرض توجه هنگام ورود افرا قرار می گیرد. از این رو بسیار مهم است که پله دوبلکس با محیط اطراف خود هماهنگی داشته باشد. نوع رنگ بندی و طرح و اجرا در نتیجه نهایی بسیار تاثیرگذار است.

چرا پله دوبلکس؟

پله دوبلکس دارای تفاوت های منحصر به فردی است که اجرای آن را توجیه می کند. این تفاوت ها تبدیل به برتری های و مزیت های این نوع از پله شده است. از جمله آنها و بسیار اجمالی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • هزینه اجرایی پاینتر
  • قابلیت اجرا در فضای کمتر
  • استفاده از متریال کمتر و صرفه جویی اقتصادی
  • زیبایی خاص
  • پله های کم شیب و تعداد پله های کم و......

پله دوبلکس

نکات مهم در اجرای پله دوبلکس

درست مانند هر محصول دیگر ی این محصول دارای نکات و جنبه هایی است که حتما باید قبل از اجرا در نظر گرفته شود. به برخی از آنها در زیر اشاره شده است.

  • خطرناک برای کودکان و سالمندان: این محصول می تواند برای کودکان وسالمندان خطرناک باشد اگر میزان اندازه گیری ها و شیب ها ایجاد کرده در پله دوبلکس مناسب نباشد خطر پرت شدن برای این افراد وجود دارد و به همین دلیل بهره گیری از نیروی حرفه ای مهم است.
  • نگهداری و تعمیرات سخت: نگهداری و مراقبت از پله های دوبلکس چون سایر سبک های راه پله از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد و با در نظر گرفتن هزینه های تعمیرات، افراد باید از همان ابتدا سعی خود را در استفاده صحیح از این نوع راه پله ها به کار بگیرند.
  • حساس در مقابل رفت و آمد نامناسب: از آنجا که این پله ها در نصب و اجرا و هم در استفاده حساس هستند بسیار ممهم است که از همان ابتدای کار به درستی مورد استفاده قرار گیرند تا از تحمیل هزینه های ناخوشایند احتمالی تعمیر و یا تعویض در آینده جلوگیری شود.

پله دوبلکس و حساسیت اجرا

اجرای پله دوبلکس بسیار حساس است و تنها از عهده کارشناسانی زبده و با تجربه بر می آید چرا که تنها آنها می توانند از پس موارد بسیار ریز و حساس در حین اجرا بربیایند. خم های مختلف احتمالی، ایجاد تراز در هر کف پله با دیگر کف پله ها و حفظ یکسان فاصله میان آنها و....... تنها چند نمونه شایع از این دست موارد است. از طرف دیگر کیفیت مصالح و متریال نیز تاثیر بسزایی دارند. طبیعی است که متریال با کیفیت نتیجه بسیار بهتری در کار دارند و همینطور مانداگاری آن را بالا می برند.

پله دوبلکس

طرح و نوع نور پردازی نیز در اجرای پله دوبلکس اهمیت دارد. برای مثال لامپ های کوچک زیرکف پله یکی از پرطرفدارترین هاست. همچنین رنگ سفید برای نمونه باعث زیبایی دوچندان و همینطور القای حس آرامش می شود. البته امکان اجرای چراغ ها و لامپ ها روی دیوار نیز زیبایی دیگری خلق می کند که همگی این موارد باید در نظر گرفته شود.

از این رو توصیه می شود در انتخاب متریال مناسب و همینطور گروهی زبده و کاربلد برای ساخت پله دوبلکس دقت فرمایید.

طرح در پله دوبلکس

درست مانند هر محصول دیگری اجرای طرح مناسب در پله دوبلکس نیز چه بسا مهم است. این اهمیت از آن جهت است که در نما و دکوراسیون داخلی ساختمان بسیار تاثیرگذار است. از طرف دیگر طرح ها آنقدر می تواند متنوع باشد که فرد را سردرگم کند پس بهره گیری از نظر کارشناسی بسیار اهمینت دارد تا مبادا بعد از صرف هزینه و انتخاب طرح نامناسب نمای حاصل ناهماهنگ با محیط دربیاید حتی اگر خود محصول نهایی چشمگیر و بسیار زیبا باشد. یکی از محبوبترین و درعین حال حساس ترین طرح ها در پله دوبلکس طرح گرد است.

پله دوبلکس

کیفیت پله دوبلکس

در کنار انتخاب طرح و اجرای آن توسط گروهی زبده نکته مهم دیگری نیز باقی می ماند تا محصول نهایی را منحصر به فرد ساز و آن کیفیت متریال و مصالحی است که بکار گرفته می شود. هر چقدر طرح زیبا باشد و هرچقدر کارشناس مربوطه کار را دقیق و محکم درآورده باشد بازه این کیفیت متریال است که می تواند ورق را برگرداند. به این معنی که  اگر متریالی بی کیفیت و بی دوام انتخاب شود آنچه در پی خواهد داشت تحویل و تحمیل هزینه ناخواسته تعمیر و یا تعویض است چرا که ممکن است محصول با کیفیت بد متریال دچار زنگ زدگی شود و یا مواردی ناخوشایند و ناخواسته از این دست.

در مقابل اگر متریالی با کیفیت مورد استفاده قرار بگیرد آنچه خواهیم داشت محصولی زیبا و باکیفیت است که در صورت رفت و آمد مناسب می تواند تا سالیان متمادی زیبایی بخش منازل و ساختمان ها باشد.

انواع پله دوبلکس

پله دوبلکس دارای روش های اجرای متفاوتی است و این تفاوت از طرح های متنوع آن ناشی می شود. در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم:

پله دوبلکس شیشه ای

محصولی بسیار زیبا و شیک که مهندسان صنعت ساخت و ساز نسبتا به تازگی آنرا  به دنیا معرفی کرده اند و خوشبختانه از امتحانات خود به خوبی برآمده است. این نوع و طرح از پله دوبلکس از ترکیب نرده استیل و آلومینیوم با شیشه تولید می شود. شیشه باید حتما نشکن باشند. رنگ مات و یا براق شیشه و حتی رنگ یراق آلات را می توان بر اساس موارد گوناگونی تغییر داد. اجرا این پله بسیار حساس است و نوع متریال به کار رفته نیز باید باکیفیت باشد. برای داشتن ظاهری فوق العاده مدرن در خانه ، شیشه بهترین انتخاب است. پله دوبلکس شیشه ای یک ظاهر مدرن به فضای داخلی خانه اضافه می کند و لوکس بودن را به ارمغان می آورد. راه پله های شیشه ای دوبلکس مناسب خانه هایی یا فضای محدود هستند. پیش از این ، شیشه به عنوان ماده ظریف در نظر گرفته می شد ، اما انواع جدیدی از شیشه اختراع شده است که باعث می شود شیشه مقاوم تر شوند. شیشه که ماده ای بادوام است ، نیاز کمی به نگهداری دارد.

پله دوبلکس

پله دوبلکس استیل

این محصول بسیار شکیل است. این همان محصولی است که پیشتر اشاره شد می تواند نمایی مدرن و شیک را بیافریند. گروه نصب باید و حتما ماهر و با تجربه باشند. متریال بکار رفته باید باکیفیت باشد. برای مثال بسیار بهتر است که از استیل 304 استفاده شود تا استیل 201 . به خصوص در مناطق مرطوب تا محصول دچار زنگ زدگی نشود. اگر متریال باکیفیت باشد و گروه اجرا باتجربه، محصول نهایی عمری و بادوام خواهد بود در کنار اینکه زیبا و است.

پله دوبلکس استیل

پله دوبلکس چوبی

در این نوع از پله می توان از ترکیب چوب با سایر متریال ها استفاده کرد. مسئله ای که در اجرای این پله وجود دارد این است که رطوبت می تواند در سالیان متمادی دشمن درجه یک آن محسوب شود و اگر از متریالی بد استفاده شود پوکی و فرسودگی چوب را به همراه خواهد داشت و گاها ممکن است محصول لق و دچار صدای ناخوشند جیرجیر شود. یکی از شیک ترین مواد استفاده شده برای راه پله چوب است. راه پله دوبلکس چوبی در اشکال مختلف طراحی در فضای داخلی در سبک معاصر یا روستایی عالی به نظر می رسد. راه پله های چوبی برای مکان هایی که دارای مشکلات فضایی هستند ایده آل است. با این حال ، آنها برای فضای داخلی مدرن یا در مطابقت با فضای داخلی چوبی ترجیح داده می شوند. 

پله دوبلکس

پله دوبلکس گرد

این محصول بسیار شایع است اما در عین حال بسیار حساس نیز هست چرا که ایجاد خم مناسب و هماهنگ و استاندارد از دست هر کسی بر نمی آید اما در هر حال این طرح بسیار زیبا و شیک است. البته ممکن است فرد را دچار سرگیجه کند اگر شیب و فاصله میان پله به دستی اجرا نشود.

پله دوبلکس گرد

پله دوبلکس سنگی

یکی از مقاوم ترین ها اما در عین حال گرانترین ها است چرا که سنگ بکار رفته می تواند به افزایش قیمت آن بیانجامد. سنگ ماده ای است که معمولاً برای ساخت راه پله استفاده می شود. یک نکته مثبت در استفاده از آن این است که به راحتی شکلی را که شما برای پله های می خواهید در می آورد. راه پله های منحنی و مارپیچی نمونه های معمول طراحی راه پله دوبلکس سنگی هستند که به راحتی از سنگ ساخته می شوند. تنها عیب سازه سنگی این است که از نظر زمان ساخت طولانی به نظر می رسد. راه پله دوبلکس سنگی از نظر طرح ظاهری تنوع رنگ و بافت را ارائه می دهد. سنگ مرمر و گرانیت معمولاً سنگهای مورد استفاده برای راه پله دوبلکس هستند. برای خانه هایی که سنگ مرمر دارد ، راه پله مرمر یک انتخاب ترجیحی و یک انتخاب آشکار است. سنگ گزینه بهتری برای پله ها در ورودی ساختمان یا باغ است. مواد سنگی به طراحی خانه شما ظرافت می بخشد و می تواند به اشکال مختلف تراشیده شود و به صورت راه پله دوبلکس اجرا شود. 

پله دوبلکس

پله دوبلکس آهنی

یکی از شایعترین ها اما بی کیفیت ترین ها است. بی کیفیت به این معنی که قاعدتا فلز آهن بعد از مدت نسبتا کوتاهی دچار اکسید شده و زنگ زده می شود. هر چقدر هم که محصول دقیق و محکم اجرا شده باشد، زنگ زدگی فلز آهن از مزیت های کار به شدت می کاهد. آهن در معرض خوردگی و زنگ زدگی است و از این رو گزینه مناسبی برای راه پله در فضای بیرون ساختمان نیست. با این حال ، این ماده مقاوم است به ویژه اگر در داخل خانه و در فضاهای سرپوشیده استفاده می شود. راه پله دوبلکس فلزی نیز برای ساختمان های دوبلمس به قضای محدود گزینه مناسبی است. 

قیمت پله دوبلکس

تنوع و تفاوت در مدل های پله دوبلکس نحوه قیمت گذاری برای هر سفارش را به صورت منحصر به فرد مشخص می کند. قیمت پله دوبلکس با توجه به سبک طراحی پله و نوع متریال به کار رفته در تولید آن براساس هر کف پله و پاگرد تعیین می شود. نوع نرده راه پله دوبلکس یکی دیگر از عوامل مهم در قیمت پله دوبلکس است که پس از اتمام مراحل نصب راه پله باید انتخاب شود. در ادامه این صفحه لیست حدودی قیمت پله های دوبلکس قرار دارد اما شما خریداران محترم برای کسب اطلاعات دقیق از قیمت ها و مدل ها باید با واحد فروش و کارشناسی گروه آکات پلاس تماس بگیرید. مشاوران ما با صبر و دقت کامل پاسخگوی تمام سئوالات شما در زمینه مراحل ثبت سفارش و مدل های مختلف راه پله دوبلکس و نحوه قیمت گذاری آنها هستند.

قیمت پله دوبلکس
مدل (پله دوبلکس) قیمت تومان
شاسی استیل شاسی آهنی
قیمت پله دوبلکس شیشه ای 6600000 5500000
قیمت پله دوبلکس چوبی 5300000 4700000
قیمت پله دوبلکس استیل 5700000 4900000
قیمت پله دوبلکس بتنی 3500000 3100000
قیمت پله دوبلکس سنگی 3300000 2900000
قیمت پله دوبلکس آهنی 3100000 2750000

  * قیمت بر حسب هر کف پله می باشد.

  * قیمت (با محاسبه لوله و پروفیل استیل و آهن، چوب و سنگ، یراق آلات، نصب) می باشد.

  * هزینه حمل به صورت جداگانه محاسبه می گردد.

  * برای اطلاع از قیمت بروز انواع پله دوبلکس تماس بگرید.

بهترین ایده های طراحی پله دوبلکس برای خانه دوبلکس

به طور سنتی، پله ها به عنوان نمایانگر زیبایی یک خانه شناخته شده اند. اغلب، اهمیت طراحی پله ها نادیده گرفته می شوند، در حالی که پله ها دکوراسیون خانه شما را زیبا می کنند. وقت آن رسیده است که با طراحی پله های لوکس به خانه دوبلکس خود زیبایی و زرق و برق اضافه کنید و آن پله های قدیمی را با پله دوبلکس ارزشمند خود جایگزین کنید.  در اینجا 20 طرح برتر پله دوبلکس رای خانه شما آورده شده است :

1.راه پله دوبلکس مارپیچ

اگر می‌خواهید پله دوبلکس شما دارای پیچیدگی باشد، برای طراحی پله‌ها گزینه راه پله دوبلکس مارپیچ را انتخاب کنید، برای ساخت یک راه پله پیچ زیبا می توانید به سراغ یک راه پله چوبی یا فلزی به شکل روبان بروید که از یک طبقه به طبقه دیگر می پیچد.

2.راه پله دوبلکس چوبی زاویه دار

یک راه پله چوبی زاویه دار یک گزینه طراحی واضح و بدون تزئینات اضافی است. اگر شما فردی هستید که تم دکوراسیون مینیمالیستی و ساده کاربردی را برای خانه خود دوست دارید، این ایده طراحی بسیار مناسب پله دوبلکس شما خواهد بود.

3.پله های دوبلکس باز

یک راه پله باز بدون نرده می تواند استفاده از فضا را به حداکثر برساند و برای دوبلکس های کوچک عالی است. با این حال، اگر بچه هایی در خانه دارید، در نصب این طرح دقت کنید.

4.پله دوبلکس با نرده مینیمالیستی

نرده های فرفورژه ساده می توانند راه پله دوبلکس شما را به زیبایی تزئین کنند. به سراغ نوارهای فلزی ساده و عمودی بروید تا به عنوان نرده راه پله شما استفاده شود. آن را با پله‌های تیره ترکیب کنید و می‌توانید از قطعات استیل نیز در پله دوبلکس استفاده کنید.

5.پله دوبلکس با حفاظ شیشه ای مدرن

یک طرح شیشه ای مدرن برای راه پله دوبلکس شما، شامل یک نرده شیشه ای شفاف است. دیوار مجاور را به صورت سایه روشن رنگ کنید تا کمی تضاد به نمای حفاظ شیشه ای و پله دوبلکس شما بدهد.

6.پله دوبلکس با طراحی سفید و قهوای

مسلما کلاسیک ترین طراحی پله برای خانه های دوبلکس شامل استفاده آزادانه از رنگ های سفید و قهوه ای است. با هماهنگی با طراحی معاصر خانه خود، می توانید یک راه پله چوبی با کیفیت خوب را انتخاب کنید که متناوب با آج های قهوه ای و بالابرهای سفید یا بالعکس باشد.

7.پله های دوبلکس شناور

یک رویکرد فوق مدرن برای طراحی پله ها اچرای سازه پله های دوبلکس شناور است.  این مدل به پله های شما حسی هیپنوتیزمی دهد و باعث می شود احساس کنید در هوا شناور هستید.

8.پله دوبلکس تمام شیشه ای

آیا شما طرفدار سازه های شیشه ای هستید؟ پس می توانید به همین راحتی علاقه خود را به شیشه های براق و شفاف در پله های دوبلکس خود بگنجانید . درست از پله ها تا نرده ها، به دنبال اتصالات شیشه ای برای کل راه پله خود باشید و به پله دوبلکس تمام شیشه ای خود حالتی جادویی بدهید.

9.پله های دوبلکس با حداکثر استفاده از فضا

اگر می خواهید فضای ذخیره سازی در خانه خود را به حداکثر برسانید، طراحی راه پله دوبلکس شامل تبدیل فضای زیر پله ها به یک واحد ذخیره سازی مخفی، می تواند این منطقه را به شکل کشوهای پلکانی تبدیل کند.

10.پله دوبلکس با نرده های کلاسیک

آیا می خواهید پله دوبلکس شما جذابیت دنیای قدیم را داشته باشد؟ پس باید سراغ نرده های کلاسیک با طرح ها و نقش های پیچیده بروید. نقوش گل حک شده در نرده های آهنی می تواند هاله ای از گذشته را به پله دوبلکس شما ببخشد.

11.پله دوبلکس با کف گرانیتی

برای طراحی پله های زیبا برایدر خانه های دوبلکس می تواند از گرانیت مجلل استفاده کند. این ماده ای است که می توان آن را صاف و جلا داد تا شبیه یک پله دوبلکس لوکس به نظر برسد. به سادگی پله های دوبلکس خود را با گرانیت سفید، سیاه یا قهوه ای زیبا بسازید و کل ظاهر آن را تغییر دهید.

12.پله دوبلکس با رنگ آمیزی جذاب

اگر می خواهید به راه پله دوبلکس خود کمی زندگی و انرژی بیافزایید، می توانید رنگ های جذاب را اینجا و آنجا اضافه کنید. به عنوان مثال، می توانید رنگ روشنی مانند نارنجی، سبز یا سرخابی را برای پله های خود انتخاب کنید و می توانید دیوار مجاور را با سایه متضاد روشن تری رنگ کنید تا بیشترین تاثیر را داشته باشید.

13.پله دوبلکس با طراحی شیروانی

برای ایجاد فضای قابل استفاده اضافی در زیر پله ها می توان از یک راه پله به سبک شیروانی استفاده کرد. با طراحی خوب می توانید یک فضای مطالعه کوچک یا یک کتابخانه کوچک را زیر پله ها قرار دهید.

14.پله دوبلکس با سنگ مرمر

سنگ مرمر برای قرن ها به عنوان مظهر عظمت و ظرافت در نظر گرفته شده است. معمولاً پله های کاخ ها از سنگ مرمر ساخته می شدند. بنابراین، از این متریال سفید مجلل برای ساختن پله های دوبلکس بی عیب و نقص برای ساختمان دوبلکس خود استفاده کنید.

15.پله دوبلکس با نور پردازی

در صورتی که به دنبال روشن کردن راه پله های خود برای دید بهتر و درخشش تاثیر گذار هستید، می توانید از نورپردازی شبانه محیطی در هر پله استفاده کنید. نورهای کوچک و زرد را برای جلوه ای جذاب انتخاب کنید.

16.پله دوبلکس با کف موزاییک و سیمان

سیمان و موزاییک یک ترکیب کلاسیک برای راه پله است. در حالی که کل پله را می توان از سیمان ساخت، الگوهای موزاییک رنگارنگ را می توان از خرده شیشه های شکسته درست کرد. حال و هوای مدیترانه‌ای را در کل دکوراسیون به ارمغان می‌آورد.

17.پله دوبلکس با سازه و کف چوبی

طراحی پله های همیشه سبز برای خانه های دوبلکس شامل استفاده خوب از چوب سخت صیقلی است. چوب های باکیفیت مانند افرا، بلوط یا ساج را انتخاب کنید. قهوه ای تیره یا قهوه ای گیلاسی عالی است و به پله های شما حالت طبیعی می دهد.

 


چاپ