نرده کابلی

نرده کابلی یک سیستم پایدار و در عین حال شیک از پایه های آهنی و کابل های فولادی است که کاملا با هر محیطی چه در فضای داخلی و چه در نمای خارجی ساختمان ترکیب می شود. با تعریف ساده، حفاظ کابلی مجموعه منظمی از کابل های فولادی یا استیل با قطر 5 تا 10 میلیمتر است که در بین ستون ها و پایه های فولادی و چوبی بوسیله یراق نرده کابلی در جای خود محکم هستند.

هندریل کابلی به دلیل وجود سیم های محافظ در زمان افتادن و برخورد افراد، با نرده کابلی پله و تراس حالت ارتجاعی دارد و صدمه ای به کسی وارد نمی کند. این یک مزیت مهم نرده های کابلی است که نسبت به نرده های آهنی و سنگی ایمنی بیشتر دارند.

 نرده کابلی

شرکت آکات پلاس طراح و سازنده تخصصی انواع نرده کابلی است به همین دلیل در زمان انتخاب نوع هندریل کابلی برای مشتریان خود امکان ساخت حفاظ کابلی سفارشی را دارد. در ادامه به معرفی انواع نرده کابلی و مشخصات هر کدام می پردازیم با ما همراه باشید.

نرده کابلی چیست؟

نرده کابلی یک سازه فلزی از ترکیب پروفیل های آهنی یا استیل و کابل های گالوانیز یا استیل به شکل حفاظ و هندریل راه پله و بالکن است که با هدف افزایش ایمنی در برابر سقوط و افتادن افراد در این مکان ها اجرا می شود. شکل ظاهری آن به صورت یک فریم منظم از پروفیل های ۴۰×۴۰ میلیمتر آهنی با رنگ مشکی و چند ردیف عمودی یا افقی از کابل های فولادی به قطر 5 میلیمتر است که توسط یراق آلات و اتصالات مخصوص به پایه ها وصل می شوند.

 نرده کابلی

نرده کابلی در مقام مقایسه با سایره نرده های ساختمانی ظاهر جذاب و ساده ای دارد که همین دلیلی برای استقبال بیشتر طراحان در سبک معماری مینیمالیستی است. از نرده کابلی در ساختمان های مختلف خصوصی و عمومی بدون هیچ محدودیت اجرایی استفاده می شود. با توجه مکان استفاده از نرده کابلی مشخصات فنی و استاندارد های ساخت آن متفاوت است زیرا بر اساس دستور عمل سازمان نظام مهندسی و آتش نشانی باید قوانین اجرای حفاظ و نرده در راه پله و بالکن به درستی رعایت شود بر این اساس ما نرده های کابلی را به سه دسته اصلی به ترتیب زیر تقسیم بندی کرده ایم.

 1. نرده کابلی پله
 2. نرده کابلی تراس
 3. نرده کابلی بالکن

 نرده کابلی

نرده کابلی پله | نرده کابلی راه پله

راه پله بخش مهمی از فضای داخلی هر ساختمان است این مسیر ارتباطی بین طبقات بوسیله نرده کابلی پله محافظت و زیباسازی می شود. طبق استاندارد ایمنی نرده کابلی پله بر روی کفی راه پله یا دیواره کناره آن نصب می شود. نرده کابلی راه پله ارتفاع 90 سانتیمتر را پوشش می دهد و فاصله بین سیم ها و کابل ها 11 سانتیمتر است. اگر نرده کابلی پله با این مشخصات اجرا شود مورد تایید سازمان آتش نشانی و شهرداری برای گرفتن پایان کار خواهد بود.

اجزای ظاهری نرده کابلی پله می تواند با همکانگی فضای طراحی داخلی شما با قطعات چوبی و استیل ساخته شود. معمولا پایه های نرده در راه پله از پروفیل های آهن و استیل ضد زنگ است که یک دستگیره چوبی بر روی آن ها قرار می گیرد و کابل های استیل و سیم بکسل های فولاد از داخل این پایه ها عبور داده می شوند و در انتها به پایه های استارت وصل می شوند. نکته مهم در نرده کابلی راه پله میزان کشش وارد شده بر روی کابل های محافظ است.

ظاهر ساده و شیک نرده کابلی برای هر ساختمانی یک راه پله جذاب ایجاد می کند. ما در آکات پلاس با بالاترین استاندارد برای رسیدن به بهترین کیفیت و زیباترین طراحی آماده همکاری با خریداران محترم هستم.

 نرده کابلی

نرده کابلی تراس

با نصب نرده کابلی تراس، با خیالی راحت و بدون نگرانی از اینکه کودکان و حیوان خانگی شما ممکن است از ارتفاع سقوط کنند از منظره حیاط یا باغ خود لذت خواهید برد. در نرده کابلی تراس به دلیل وجود رشته سیم های باریک در گارد های محافظ بین پایه ها، بر خلاف نرده های آهنی یا سنگی مانع ای در مقابل دید شما قرار ندارد برای همین از استراحت و مشاهد مناظر اطراف در تراس خود به نحوه احسن استفاده خواهید کرد.

نرده کابلی تراس ارتفاع بلند تری نسبت به نرده راه پله دارد و تعداد کابل های محافظ بین پایه های نرده نیز بیشتر است. ما در آکات پلاس پیشنهاد می کنیم که از قطعات و یراق استیل ضد زنگ در تراس استفاده کنید. زیرا این متریال دوام و مقاومت خوبی در برابر رطوبت و هوا دارد برای همین نرده کابلی تراس استیل با دوام و بسیار جذاب است. ترتیب چینش و مسخصات اجزای نرده کابلی تراس به ترتیب زیر است.

 • پایه های از پروفیل ۴۰×۴۰ میلیمتر آهنی یا استیل
 • دستگیر یا هندریل روی پایه ها از پروفیل آهنی یا چوب راش و توسکا
 • کابل و سیم بکسل های محافظ بین پایه ها از نوع گالوانیز یا استیل به قطر 5 تا 10 میلیمتر
 • رنگ پوشش روی پروفیل های آهنی غالبا مشکی پودری (الکترواستایک)
 • آلیاژ استیل یراق آلات مهار کش استیل 304

 نرده کابلی

نرده کابلی بالکن

بدون تردید بالکن ها برای حفظ ایمنی و زیبایی نمای ساختمان به یک نرده مناسب نیاز دارند و یکی از انتخاب های برتر برای این هدف نرده کابلی بالکن است. کابل های محکم و ضرب پذیر خطر را تا اندازه زیادی کاهش می دهند و ظاهر متفاوت نرده کابلی با قابلیت هماهنگی کامل در طراحی نمای ساختمان سبک مدرن و امروزی را ایجاد می کند. ارتفاع نرده کابلی بالکن از 110 تا 140 سانتیمتر است به همین دلیل دیگر جایی برای ترس از ارتفاع و سقوط نمی ماند. در این مدل می توانید از قطعات چوبی برای دستگیره روی نرده و جام های شیشه ای برای گارد دوم نیز استفاده کرد تا یک سبک بی نظیر و بدون محدودیت در سازه های ترکیبی را به شما نشان دهد.

ما در آکات پلاس با شما برای خلق یک ایده تازه و متفاوت همکاری می کنیم تا خاص ترین نرده کابلی بالکن را برای ساختمان خود تولید کنید. در تمام مراحل طراحی تا اجرا مشاوران ما با شما در تماس هستند تا بهترین را بدست آورید.

نرده کابلی بالکن

یراق نرده کابلی

مهم ترین قطع در مجموعه اجزای نرده های کابلی یراق نرده کابلی است که باید تمام کابل ها و سیم ها را در جای خود محکم کند تا کشش لازم را بروی آنها اعمال کند تا شکل کشیده و خاصیت ارتجاعی کابل ها ایجاد شود . یراق آلات نرده کابلی از دو نوع فلز آهن و استنلس استیل 304 ساخته می شود. تنوع این یراق ها بسیار زیاد است و با توجه به مواد پایه نرده و شکل راه پله طراحی متفاوتی دارند.

آکات پلاس اولین تولید کنند یراق نرده کابلی به روش ریخت گری و پرس است که طیف وسیعی از این اتصالات را برای ساخت یک نرده باکیفیت بالا تولید می کند. همکاران و خریداران محترم می توانند با ارسال تصویر پروژه خود و انتخاب متریال مناسب از کارشناسان فروش ما بهترین یراق نرده کابلی را تهیه کنند.

یراق نرده کابلی

انواع نرده کابلی

انتخاب نوع متریال در ساخت انواع نرده کابلی و طراحی ظاهری آن مهم ترین عامل است. سبک های متفاوت معماری و اقلیم های آب هوایی باعث شده تا برای هر پروژه ساختمانی در هر مکانی متناسب با سبک طراحی آن نرده های کابلی مناسب ساخته شود. به صورت کلی دست بندی این محصول از نظر نوع متریال مورد استفاده در ساخت آن به ترتیب زیر است.

 1. نرده کابلی آهنی
 2. نرده کابلی استیل
 3. نرده کابلی ترکیب چوب و آهن
 4. نرده کابلی عمودی یا پرده ای

در ادامه این صفحه به توضیح هر کدام از انواع نرده کابلی و مشخصات فنی آن ها می پردازیم با ما همراه باشید.

نرده کابلی آهنی

نرده کابلی آهنی یکی از رابج ترین و محبوب ترین مدل های نرده کابلی است که با ظاهر مدرن و ساده بیشترین کاربرد را در ویلاهای مدرن دارد. ترکیب پروفیل های آهنی در ابعاد 30*60 و 40*40 میلیمتر و سیم بکسل های فولادی گالوانیزه به قطر 5 و 8 میلیتر نرده کابلی آهنی را می سازد. در این مدل تمام پایه ها و هندریل آهنی با رنگ الکترواستاتیک مشکی در برابر پوسیدگی محافظت می شود. کابل های گالوانیز در چند ردیف به صورت خط ها منظم افقی یا عمودی از بین پایه ها عبور می کنند و در انتهای چشم پله ها در راه پله یا زوایای بالکن ها با اتصالات مهارکش سیم بکسل ها به پایه ها متصل می شود. ایمنی و ظاهر متفاوت نرده کابلی آهنی به همراه سادگی مراحل نصب آن و قیمت مناسب تر این مدل در مقایسه با گزینه های دیگر باعث شده است تا استقبال بی نظیری از این محصول در ساختمان های مدرن شود.

گروه آکات پلاس یکی از معتبرترین و بزرگترین تولید کننده و مجری نرده کابلی است که توجه زیادی به کیفیت محصولات و خدمات خود دارد و توانسته با تعهد و احترام به مشتری و کار خود اعتماد بخش زیادی از مشتریان را جلب نماید.

نرده کابلی آهنی

نرده کابلی استیل

 اگر بخواهیم از نرده کابلی در بیرون و نمای ساختمان یا در مناطق آب و هوایی مرطوب استفاده کنیم باید از متریال مقاوم و باکیفیت استیل به جای آهن در ساخت آن جایگزین شود. نرده استیل کابلی از نظر دوام و زیبایی در مقام و جایگاه بسیار بالاتری از نرده کابلی آهنی قرار دارد. ترکیب زیبا و چشم نواز پروفیل و لوله های استیل براق با کابل ها استیل یک سازه کم نظیر فلزی مدرن را ایجاد می کند. اجزای استاندارد نرده کابلی استیل شامل پروفیل های استیل 304 در ابعاد 40*40 میلیمتر و کابل های تمام استیل در قطر های 5 و 10 میلیمتر است که بوسیله اتصالات و یراق آلات متنوع از جنس استیل این محصول درجه یک را می سازد.  قابلیت نصب راحت و دوام همیشگی این مدل که نیازی به رنگ زدن و تعمیر ندارد به خریدار آسودگی خیال می دهد. شرکت آکات پلاس به صورت کاملا تخصصی در زمینه طراحی انواع پایه های ساده و طرح دار نرده کابلی استیل و همپنین تولید اتصالات مخصوص آنها فعالیت دارد و آماده ارائه خدمات و محصولات خود به مشتریان محترم در سراسر کشور می باشد.

نرده کابلی استیل

 نرده کابلی ترکیب چوب و آهن

نرده کابلی ترکیب چوب و آهن یکی از مدل های بسیار زیبایی که بیشتر در ساختمان های لوکس و اشرافی اجرا می شوذ و ترکیبی از حس کلاسیک و گرم چوب را با ظاهر سرد و صنعتی فلز آهن را به شما ارائه می دهد. هندریل چوبی روی نرده در این مدل تنوع زیادی دارد و به شکل چهار گوش یا گرد در رنگ های چوب های گردو، راش و توسکا ساخته می شود. پایه های اصلی از لوله یا تسمه آهنی که با یک پوشش رنگ مشکی و اتصالات مهار کش آهنی است. کابل ها از نوع فولادی با روکش گالوانیزه که به صورت خط های افقی موازی در یک خط به پایه ها متصل می شود. نرده گابلی ترکیب چوب و آهن در واقع یکی از مدل های لوکس این محصول است که مراحل ساخت و اجرای آن یک کار تخصصی می باشد.

ما در آکات پلاس در طراحی انواع سازه پایه و هندریل نرده کابلی چوب و آهن به صورت سفارشی فعالیت داریم و محصولات خود را با بهترین کیفیت و زیبا ترین طرح با توجه به شرایط خریدار تولید می کنیم. برای مشاهده طرح های بیشتر نرده کابلی ترکیب چوب و آهن با کارشناسان ما در واحد فروش تماس بگرید.

 نرده کابلی ترکیب چوب و آهن

 نرده کابلی عمودی یا پرده ای

نرده کابلی عمودی یکی از جدیدترین و مدرن ترین مدل هایی است که به صورت رشته کابل های عمودی در فواصل مشخص از کف راه پله تا سقف اجرا می شود. ظاهر متفاوت و ایمنی بالای آن و قابلیت نصب در هر راه پله ای به خصوص پله های شناور یا معلق باعث شده این محصول یکی از محبوب ترین انواع نرده کابلی در صنعت ساختمان باشد. در نصب آن از دو نوع اتصال نگهدارنده کابل استفاده می شو. این اتصالات یا از روی کف پله سیم ها و کابل ها را در جای خود محکم می کند یا از کنار کف پله ها. نرده کابلی عمودی معمولا نیاز به یک زیرسازی جدا گانه است که یک پروفیل آهنی برای تعیین محل قرار گرفتن یراق مهار کش در سقف یا کف راه پله کار گذاشته می شود.

نرده کابلی عمودی

مراحل نصب نرده کابلی

اگر شما خریدار محترم قصد دارید تا از نرده کابلی برای ساختمان خود استفاده کنید باید به این نکته مهم توجه داشته باشید انجام مراحل نصب نرده کابلی باید توسط افراد و شرکت های متخصص و متعهد انجام شود. اگر برای کاهش قیمت و هزینه نصب نرده کابلی توسط افراد غیر متخصص و کم تجربه انجام شود نتیجه کار کیفیت و استحکام لازم را نداشته و بدون شک کابل ها به درستی در جای خود محکم نمی شود. شرکت آکات در تمام مراحل نصب نرده کابلی هماهنگی لازم را با خریدار انجام می دهد و با رعایت کامل اصول طراحی و ساخت نرده کابلی ایمن ترن و ماندگار ترین کار را به شما ارائه میدهد.

شروع کار نصب نرده کابلی با اندازه برداری ابعاد و متراژ کار آغاز می شود. پس از آن مدل مناسب نرده کابلی به خریدار پیشنهاد شده تا شما بتوانید در مورد آن تصمیم گیری نمایید. در مرجله بعدی فرآیند اماده سازی زیرسازی کار متناسب با مدل نرده و محدودیت های مکان نصب انجام می شود. مراحل مونتاژ نهایی و نصب پایه ها و اتصالات مهار کش کابل ها در کارحانه انجام می شود و بسته کامل شامل پایه های رنگ شده و سرواخ کاری شده نرده  به همراه کابل ها و اتصالات آماده نصب به محل پروژه ارسال می شود. تمام مراحل اتصال و کشش کابل ها به پایه ها بوسیله دستگاه های استاندارد و توسط تکنسین ها با تجربه انجام می شود.

نصب نرده کابلی

شرکت نرده کابلی آکات پلاس

 ساخت و نصب نرده کابلی یک کار تخصصی است که تمام مراحل طراحی سیستم ها و یراق آلات نرده کابلی تا انجام عملیات تراشکاری و آبکاری اتصالات در شرکت نرده کابلی آکات پلاس بوسیله مدرن ترین و جدیدترن دستگاه و توسط مهندسان و تکنسین های با تجربه با بالاترین کیفیت و با استفاده از متریال و مواد اولیه مرغوب تولید می شود. ما در آکات پلاس کیفیت بالا و طراحی کارآمد را در تمام مدل های این محصول با در نظر گرفتن کمترین هزینه برای شما مشتریان محترم انجام می دهیم. ساخت انواع پایه فلزی نگهدارنده کابل و اتصالات نرده کابلی از ورق های فولادی و استیل در اشکال ال و بال مناسب برای برج ها و اطراف دریاچه ها و انجام رنگ کاری الکترواستایک پوشش مناسب برای بالا بردن طول عمر پایه ها و اتصالات در کارگاه تخصصی رنگ. و اجرای حرفه ای متناسب با سازه اصلی مکان نصب نرده استیل توسط نیرو های ماهر به شما اطمینان می دهیم که ما بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت نرده کابلی را ارائه می دهیم.

نکات فنی در اجرای نرده کابلی

ایمنی نرده کابلی بوسیله اتصال سیم بکسل هایی افقی و عمودی بین پایه های پروفیل آهنی و استیل تضمین می شود. اصلی ترین نکته فنی در زمان اجرای نرده کابلی اندازه کشش این سیم بکسل ها است که تعیین می کند تا چه اندازه ضربه وارده به آن قابل جذب است. اگر یراق ها نگهدارنده سیم بکسل ها به پایه های نرده کیفیت مناسب نداشته باشد و تکنسین نصب نرده کابلی مهارت کافی برای تنظیم میزان فشار وارده به کابل توسط مهار کش را نداشته باشد نتیجه اجرای غیر اصولی یک سازه ضعیف است که کابل های آن پس از گذشت مدت زمان کوتاهی از جای خود شل می شود و ایمنی نرده کابلی بسیار کاهش می یابد.

ما در این مجموعه تمام مراحل طراحی، تولید و نصب نرده کابلی را با رعایت نکات فنی در اجرای نرده کابلی توسط تکنسین های متعهد و با تجربه و با استفاده از یراق آلات و اتصالات درجه یک نرده کابلی و سیم بکسل های استاندارد انجام می دهد.

قیمت نرده کابلی

با توجه به تعییرات مداوم قیمت مواد اولیه و تنوع طرح و سیستم های اجرای نرده کابلی، مشتریان محترم برای کسب اطلاع از قیمت بروز نرده های کابلی با کارشناسان آکات پلاس تماس حاصل نمایند. مشاوران ما پاسخگوی شما هستند.

قیمت پله نرده کابلی
مدل (نرده کابلی) قیمت تومان
اتصالات استیل اتصالات آهنی
قیمت نرده کابلی پله 1400000 750000
قیمت نرده کابلی تراس 1800000 850000
قیمت نرده کابلی بالکن 1900000 950000
قیمت نرده کابلی عمودی 2500000 1400000
قیمت نرده کابلی آهنی 6500000 5500000
قیمت نرده کابلی چوبی 2500000 1350000

  * قیمت بر حسب متر طول در راه پله و متر مربع در بالکن می باشد.

  * قیمت (با محاسبه لوله و پروفیل استیل ، آهن و چوب دستگیر، یراق ، کابل ، نصب) می باشد.

  * هزینه حمل به صورت جداگانه محاسبه می گردد.

  * برای اطلاع از قیمت بروز انواع نرده کابلی تماس بگرید.


چاپ