نرده کابلی

نرده کابلی یک سیستم پایدار و در عین حال شیک از پایه های آهنی و کابل های فولادی است که کاملا با هر محیطی چه در فضای داخلی و چه در نمای خارجی ساختمان ترکیب می شود. با تعریف ساده، حفاظ کابلی مجموعه منظمی از کابل های فولادی یا استیل با قطر 5 تا 10 میلیمتر است که در بین ستون ها و پایه های فولادی و چوبی بوسیله یراق نرده کابلی در جای خود محکم هستند.

هندریل کابلی به دلیل وجود سیم های محافظ در زمان افتادن و برخورد افراد، با نرده کابلی پله و تراس حالت ارتجاعی دارد و صدمه ای به کسی وارد نمی کند. این یک مزیت مهم نرده های کابلی است که نسبت به نرده های آهنی و سنگی ایمنی بیشتر دارند.

 نرده کابلی

شرکت آکات پلاس طراح و سازنده تخصصی انواع نرده کابلی است به همین دلیل در زمان انتخاب نوع هندریل کابلی برای مشتریان خود امکان ساخت حفاظ کابلی سفارشی را دارد. در ادامه به معرفی انواع نرده کابلی و مشخصات هر کدام می پردازیم با ما همراه باشید.

نرده کابلی چیست؟

نرده کابلی یک سازه فلزی از ترکیب پروفیل های آهنی یا استیل و کابل های گالوانیز یا استیل به شکل حفاظ و هندریل راه پله و بالکن است که با هدف افزایش ایمنی در برابر سقوط و افتادن افراد در این مکان ها اجرا می شود. شکل ظاهری آن به صورت یک فریم منظم از پروفیل های ۴۰×۴۰ میلیمتر آهنی با رنگ مشکی و چند ردیف عمودی یا افقی از کابل های فولادی به قطر 5 میلیمتر است که توسط یراق آلات و اتصالات مخصوص به پایه ها وصل می شوند.

 نرده کابلی

نرده کابلی در مقام مقایسه با سایره نرده های ساختمانی ظاهر جذاب و ساده ای دارد که همین دلیلی برای استقبال بیشتر طراحان در سبک معماری مینیمالیستی است. از نرده کابلی در ساختمان های مختلف خصوصی و عمومی بدون هیچ محدودیت اجرایی استفاده می شود. با توجه مکان استفاده از نرده کابلی مشخصات فنی و استاندارد های ساخت آن متفاوت است زیرا بر اساس دستور عمل سازمان نظام مهندسی و آتش نشانی باید قوانین اجرای حفاظ و نرده در راه پله و بالکن به درستی رعایت شود بر این اساس ما نرده های کابلی را به سه دسته اصلی به ترتیب زیر تقسیم بندی کرده ایم.

  1. نرده کابلی پله
  2. نرده کابلی تراس
  3. نرده کابلی بالکن

 نرده کابلی

نرده کابلی پله | نرده کابلی راه پله

راه پله بخش مهمی از فضای داخلی هر ساختمان است این مسیر ارتباطی بین طبقات بوسیله نرده کابلی پله محافظت و زیباسازی می شود. طبق استاندارد ایمنی نرده کابلی پله بر روی کفی راه پله یا دیواره کناره آن نصب می شود. نرده کابلی راه پله ارتفاع 90 سانتیمتر را پوشش می دهد و فاصله بین سیم ها و کابل ها 11 سانتیمتر است. اگر نرده کابلی پله با این مشخصات اجرا شود مورد تایید سازمان آتش نشانی و شهرداری برای گرفتن پایان کار خواهد بود.

اجزای ظاهری نرده کابلی پله می تواند با همکانگی فضای طراحی داخلی شما با قطعات چوبی و استیل ساخته شود. معمولا پایه های نرده در راه پله از پروفیل های آهن و استیل ضد زنگ است که یک دستگیره چوبی بر روی آن ها قرار می گیرد و کابل های استیل و سیم بکسل های فولاد از داخل این پایه ها عبور داده می شوند و در انتها به پایه های استارت وصل می شوند. نکته مهم در نرده کابلی راه پله میزان کشش وارد شده بر روی کابل های محافظ است.

ظاهر ساده و شیک نرده کابلی برای هر ساختمانی یک راه پله جذاب ایجاد می کند. ما در آکات پلاس با بالاترین استاندارد برای رسیدن به بهترین کیفیت و زیباترین طراحی آماده همکاری با خریداران محترم هستم.

 نرده کابلی

نرده کابلی تراس

با نصب نرده کابلی تراس، با خیالی راحت و بدون نگرانی از اینکه کودکان و حیوان خانگی شما ممکن است از ارتفاع سقوط کنند از منظره حیاط یا باغ خود لذت خواهید برد. در نرده کابلی تراس به دلیل وجود رشته سیم های باریک در گارد های محافظ بین پایه ها، بر خلاف نرده های آهنی یا سنگی مانع ای در مقابل دید شما قرار ندارد برای همین از استراحت و مشاهد مناظر اطراف در تراس خود به نحوه احسن استفاده خواهید کرد.

نرده کابلی تراس ارتفاع بلند تری نسبت به نرده راه پله دارد و تعداد کابل های محافظ بین پایه های نرده نیز بیشتر است. ما در آکات پلاس پیشنهاد می کنیم که از قطعات و یراق استیل ضد زنگ در تراس استفاده کنید. زیرا این متریال دوام و مقاومت خوبی در برابر رطوبت و هوا دارد برای همین نرده کابلی تراس استیل با دوام و بسیار جذاب است. ترتیب چینش و مسخصات اجزای نرده کابلی تراس به ترتیب زیر است.

  • پایه های از پروفیل ۴۰×۴۰ میلیمتر آهنی یا استیل
  • دستگیر یا هندریل روی پایه ها از پروفیل آهنی یا چوب راش و توسکا
  • کابل و سیم بکسل های محافظ بین پایه ها از نوع گالوانیز یا استیل به قطر 5 تا 10 میلیمتر
  • رنگ پوشش روی پروفیل های آهنی غالبا مشکی پودری (الکترواستایک)
  • آلیاژ استیل یراق آلات مهار کش استیل 304

 نرده کابلی

نرده کابلی بالکن

بدون تردید بالکن ها برای حفظ ایمنی و زیبایی نمای ساختمان به یک نرده مناسب نیاز دارند و یکی از انتخاب های برتر برای این هدف نرده کابلی بالکن است. کابل های محکم و ضرب پذیر خطر را تا اندازه زیادی کاهش می دهند و ظاهر متفاوت نرده کابلی با قابلیت هماهنگی کامل در طراحی نمای ساختمان سبک مدرن و امروزی را ایجاد می کند. ارتفاع نرده کابلی بالکن از 110 تا 140 سانتیمتر است به همین دلیل دیگر جایی برای ترس از ارتفاع و سقوط نمی ماند. در این مدل می توانید از قطعات چوبی برای دستگیره روی نرده و جام های شیشه ای برای گارد دوم نیز استفاده کرد تا یک سبک بی نظیر و بدون محدودیت در سازه های ترکیبی را به شما نشان دهد.

ما در آکات پلاس با شما برای خلق یک ایده تازه و متفاوت همکاری می کنیم تا خاص ترین نرده کابلی بالکن را برای ساختمان خود تولید کنید. در تمام مراحل طراحی تا اجرا مشاوران ما با شما در تماس هستند تا بهترین را بدست آورید.

یراق نرده کابلی

مهم ترین قطع در مجموعه اجزای نرده های کابلی یراق نرده کابلی است که باید تمام کابل ها و سیم ها را در جای خود محکم کند تا کشش لازم را بروی آنها اعمال کند تا شکل کشیده و خاصیت ارتجاعی کابل ها ایجاد شود . یراق آلات نرده کابلی از دو نوع فلز آهن و استنلس استیل 304 ساخته می شود. تنوع این یراق ها بسیار زیاد است و با توجه به مواد پایه نرده و شکل راه پله طراحی متفاوتی دارند.

آکات پلاس اولین تولید کنند یراق نرده کابلی به روش ریخت گری و پرس است که طیف وسیعی از این اتصالات را برای ساخت یک نرده باکیفیت بالا تولید می کند. همکاران و خریداران محترم می توانند با ارسال تصویر پروژه خود و انتخاب متریال مناسب از کارشناسان فروش ما بهترین یراق نرده کابلی را تهیه کنند.

قیمت نرده کابلی

با توجه به تعییرات مداوم قیمت مواد اولیه و تنوع طرح و سیستم های اجرای نرده کابلی، مشتریان محترم برای کسب اطلاع از قیمت بروز نرده های کابلی با کارشناسان آکات پلاس تماس حاصل نمایند. مشاوران ما پاسخگوی شما هستند.

قیمت پله نرده کابلی
مدل (نرده کابلی) قیمت تومان
اتصالات استیل اتصالات آهنی
قیمت نرده کابلی پله 1400000 750000
قیمت نرده کابلی تراس 1800000 850000
قیمت نرده کابلی بالکن 1900000 950000
قیمت نرده کابلی عمودی 2500000 1400000
قیمت نرده کابلی آهنی 6500000 5500000
قیمت نرده کابلی چوبی 2500000 1350000

  * قیمت بر حسب متر طول در راه پله و متر مربع در بالکن می باشد.

  * قیمت (با محاسبه لوله و پروفیل استیل ، آهن و چوب دستگیر، یراق ، کابل ، نصب) می باشد.

  * هزینه حمل به صورت جداگانه محاسبه می گردد.

  * برای اطلاع از قیمت بروز انواع نرده کابلی تماس بگرید.


چاپ