راه پله شناور یا پله معلق چیست؟ یک راه پله شناور یا راه پله معلق به طور هدفمند طراحی شده است تا ساختار پشتیبانی کننده راه پله را به حداقل برساند یا پنهان کند. این باعث می شود که کف پله در آنها سبک و در هوا شناور باشد. بسته به مقررات ساختمانی شهرداری ها ، حتی ممکن است بتوانید پله های شناور را بدون نرده نصب کنید ، و این باعث می شود که جلوه بیشتری پیدا کند. پله های شناور مزایایی را برای صاحبان خانه فراهم می کند که از طراحی منحصر به فرد آنها ناشی می شود. بیایید نگاهی دقیق به برخی از مزایای راه پله های شناور بیندازیم.

پله معلق

پله معلق اکسپوز

پله معلق اکسپوز

قیمت 3,400,000 تومان
پله معلق با هندریل شیشه ای
پله معلق ورقی

پله معلق ورقی

قیمت 3,700,000 تومان
پله معلق با شاسی مخفی

پله معلق با شاسی مخفی

قیمت 3,200,000 تومان
 

قیمت پله معلق

هزینه ساخت یک راه پله کلاسیک مستقیم با شمشیری یا یک راه پله گرد با توجه به ارزش مترمربع و فضای هر ساختمان گرانتر از انتخاب یک راه پله معلق است. راه پله معلق فضای کمتری از ساختمان شما را اشغال می کند در نتیجه قیمت آن نسبت به دیگر مدل های پله های ساختمانی ارزان تر است و از طرف دیگر به دلیل استفاده از ساختار دیواره راه پله نیاز کمتری به زیرسازی و اسکلت آهنی یا چوبی و بتنی دارد. قیمت پله معلق براساس نوع متریال کف پله و نرده محافظ کناری راه پله و ابعاد پله ها تعیین می شود. برای مثال قیمت پله معلق تمام شیشه ای از قیمت پله معلق چوبی یا بتنی ارزان تر است.

به دلیل نکات فنی در ساخت این محصول برای کسب اطلاع از قیمت پله های معلق باید با تماس تلفنی از شرکت آکات پلاس در خواست اعزام کارشناس نمایید و پس کارشناسی از محل اجرای پله ها و تعیین نوع شاسی و جنس کف پله ها قیمت پله معلق مشخص شود. در ادامه لیست قیمت پله شناور برای آشنایی شما از قیمت حدودی این محصول قرار داده شده است.

قیمت پله معلق
مدل (پله معلق) قیمت تومان
شاسی استیل شاسی آهنی
قیمت پله معلق شیشه ای 5600000 4500000
قیمت پله معلق چوبی 4300000 3700000
قیمت پله معلق استیل 4700000 3900000
قیمت پله معلق بتنی 2500000 2100000
قیمت پله معلق فولادی 2300000 1900000
قیمت پله معلق آهنی 2100000 1750000

  * قیمت بر حسب هر کف پله می باشد.

  * قیمت (با محاسبه لوله و پروفیل استیل و آهن، یراق آلات، نصب) می باشد.

  * هزینه حمل به صورت جداگانه محاسبه می گردد.

  * برای اطلاع از قیمت بروز انواع پله معلق تماس بگرید.

 • پله های معلق یک نوع نگاه و احساس را ارائه می دهند

یک راه پله شناور می تواند به عنوان یک سبک طراحی عمل کند و یا به فضای اتاق کلاس خاصی می افزاید ، یک طرح منحصر به فرد ایجاد می کند که ظاهری مدرن و ساده را القا می کند. ظاهر لاکچری آنها خصوصیت بوکس به آنها می دهد که تقریباً هر سبک داخلی یا خانه را تکمیل می کند.مطمئناً ، وقتی پله های شناور در ترکیب با یک نقشه کف باز استفاده می شود ، باعث می شود نور بیشتری به خانه شما وارد شود. به نوبه خود ، کمک به ایجاد یک محیط با نور طبیعی ، هوا و آرامش بخش . این امر آنها را برای صاحبان خانه هایی که مایل به ایجاد یک منطقه مدرن یا باز در طبقه پایین هستند ، ایده آل می کند.

 • پله های شناور همه کاره هستند

یکی از بزرگترین مزایای راه پله های شناور انعطاف پذیری آنها در طراحی است. آنها می توانند به روش های مختلفی نصب شوند ، که به آنها امکان می دهد در طیف گسترده ای از فضاها و اندازه اتاق ها جای بگیرند. علاوه بر این ، انواع مختلفی از پله های شناور وجود دارد که با توجه به متریال استفاده شده در آنها و شکل ظاهری سازه راه پله به ترتیب زیر نام گذاری می شوندکه عبارت است از:

 1. مستقیم یا استاندارد
 2. پله های L شکل
 3. پله های U شکل
 4. پله های کنسولی
 5. پله های معلق شیشه ای
 6. پله معلق چوبی
 7. پله معلق بتنی
 8. پله معلق آهن

با وجود راه پله های سنتی ، دید به اتاق های مجاور یا حتی در عرض همان اتاق مسدود می شود. این می تواند فضاهای تنگ یا نمای محدود و بسته ای را در خانه شما ایجاد کند. با این حال ، پله های شناور فضای بین اتاق ها را باز می کنند. آنها حتی می توانند فضاهای خانه شما را بزرگتر و گسترده تر نشان دهند. وقتی خانه های با ابعاد کوچک دارید ، پله های شناور می توانند در خانه هایی که فضای کمتری دارند ، یک راه حل ایده آل باشند. گنجاندن یک پله شناور می تواند حس گشودگی در فضا را ایجاد کند.

پله معلق

کدام یک از سیستم های راه پله شناور (معلق) مناسب برای پروژه راه پله شما است؟

اولین چیزی که باید بررسی کنید این است که آیا دیواره ای در کنار پلکان دارید و آیا این دیوار یک دیوار اصلی (تحمل بار) است یا خیر. راه پله شناور باید با توجه به این اطلاعات طراحی شود. راه پله شناور که به آن پلکان کنسول دار یا راه پله معلق نیز گفته می شود ، امروزه یک طرح بسیار محبوب است. به ویژه در بین معماران و طراحان داخلی از آن استقبال می شود. با وجود طراحی مینیمالیستی ، پله های شناور در طراحی ، ساخت و نصب در محل اصول مهندسی زیادی دارند. به نظر می رسد که پله های شناور در هوا آویزان هستند (این دقیقاً همان تأثیری است که می خواهیم ببینیم) ، اما در حقیقت آنها معمولاً به یک سیستم پشتیبانی قوی متصل هستند.

 • پله های شناور با سازه پشتیبانی آهنی مخفی

اگر دیواره ای در کنار پلکان وجود داشته باشد و از نوع خود تحمل کننده (تحمل بار) باشد ، به عنوان مثال اگر از آجرهای بتونی جامد ساخته شده یاشد ، می توانید راه پله را با طرحی که می خواهید تنظیم کنید. ما در اینجا هیچ محدودیت ساختاری نداریم.

ما می توانیم یک عنصر نگهدارنده شناور (stringer) پیش ساخته آهنی تولید کنیم که به عنوان تکیه گاه اصلی کف پله ها و نرده ها عمل کند و سپس آن را در دیواره نگهدارنده پنهان کنیم. راه پله ای که ما تولید می کنیم ، کف پله هایی است که مستقیماً از دیواره خارج می شوند زیرا در هوا شناور می شوند.

اجرای نرده در بسیاری از طرح های پله معلق با مواد مختلف امکان پذیر است. محبوب ترین نوع نرده در راه پله معلق نرده شیشه ای است که در کنار کف پله ها ثابت شده است. اتصالات می توانند با پیچ و مهره های قابل مشاهده از فولاد ضد زنگ یا با درپوش های پوششی چوبی باشند که پیچ ها را پنهان می کند.

کف پله ها به طور معمول از چوب (راش ، بلوط ، گردو) ساخته می شوند و بسیار ضخیم هستند (80 میلی متر ، 90 میلی متر یا حتی 100 میلی متر). برای ساخت راه پله های کنسولی این اقدامات در بسیاری از کشورها برای رعایت مقررات ساختمانی مورد نیاز است.

نصب این راه پله معلق در دو مرحله مختلف انجام می شود. ما شاسی کنسول فولادی را ابتدا با استفاده از پیچ و مهره های مخصوص به دیوار وصل می کنیم. ما همچنین آن را به کف و روی دال بالایی محکم می کنیم. هنگامی که شاسی کنسول به درستی نصب شد ، مراحل پوشش دیوار را با گچ یا آجرهای نما به پایان می رسانند. وقتی دیوار کامل شد می توانید کف پله ها و نرده ها را نصب کنیم.

پله معلق

 • پله معلق و دیوارهای غیر باربر

اگر در کنار پلکان دیواری وجود داشته باشد ، اما از خود پشتیبانی نکند (تحمل بار) ، (به عنوان یک نوع دیوارهای پارتیشن) نمی تواند هیچ شاسی کنسولی را برای شما نگاه دارد. ما باید در اینجا راه حل های جایگزین طراحی کنیم. راه پله معلق چگونه کار می کند؟ طراحان ما پس از مطالعه دقیق تمام جزئیات پروژه ، همیشه با ایده ها و سیستم های سفارشی ظاهر می شوند. یکی از گزینه های ممکن است ساخت یک شاسی کنسول فولادی قوی با استفاده از نقاط ثابت به کف و سقف باشد. در این حالت به پستهای میانی نیاز است و عنصر کنسول بیشتر شبیه به یک ساختار با قاب فولادی است. پس از نصب این قاب فولادی می توان پوشش دیوار را با گچ یا سایر سیستم ها به پایان رساند. بنابراین راه پله می تواند تکمیل شود و ما می توانیم کف و نرده را نصب کنیم.

پله معلق

 •  پله معلق کابلی

راه پله های معلق کابلی چگونه کار می کنند؟ این یک سیستم بسیار ساده است. ما می توانیم یک صفحه فولادی با برش لیزری طراحی کنیم و آن را در دیوار ثابت کنیم بدون اینکه کارهای عمده ای در خارج انجام شود. اگر دیوار ازنوع باربری اصلی باشد ، این صفحات فولادی با استفاده از پیچ و بولت فولادی به دیواره وصل می شوند. پست های فلزی به کف نیز ممکن است در این مدل مورد نیاز باشد. این پله کابلی شناور یا کنسولی "واقعی" نیست اما اگر سیم استیل را با همان رنگ دیوار رنگ کنید تقریبا قابل مشاهده نست و اثر شناور آن وجود دارد. سیم استیل می تواند به صورت عمودی اجرا شود یا دارای فرم زیگ زاگ باشد. جنس کف پله در این مدل چوبی یا استیل است.

 • پله های معلق که مستقیماً به دیوار ثابت شده اند

در بعضی موارد ما می توانیم مراحل اجرای پله معلق را بدون استفاده از شاسی فلزی پشتیبان، مستقیماً بر روی یک دیواره جامد طراحی کنیم. این امر زمانی امکان پذیر است که هیچ مسئله ساختاری عمده ای وجود نداشته باشد و طول راه پله خیلی گسترده نباشد (عرض کف پله ها می تواند به عنوان مثال 850-900 میلی متر باشد). ما با استفاده صفحه پلید های فولادی هر کف پله را به دیوار ثابت می کنیم. این گزینه مخصوصاً برای پله های چوبی مناسب است.

پله معلق

 • پله های معلق با دیوارهای شیشه ای

پروژه هایی وجود دارد که قرار نیست هیچ دیواری در کنار راه پله وجود داشته باشد. به عنوان مثال راه پله ویژگی اصلی در مرکز اتاق یا لابی است. در این حالت طراحان پله های ما می توانند راه حل های جالب سفارشی ارائه دهند ، به عنوان مثال دیوارهای شیشه ای ساختاری برای پشتیبانی از کل طراحی راه پله.

 دیواره های شیشه ای به طور کلی در دو طرف راه پله قرار می گیرند و به گونه ای طراحی شده اند که بار هر کف پله را تحمل می کنند. پله ها اغلب چوبی هستند تا با کفپوش یا سایر مبلمان اتاق مطابقت داشته باشند. همچنین می توان آنها را با شیشه های چند لایه مقاوم تولید کرد. این گزینه ظرافت منحصر به فردی را به کل طراحی داخلی می بخشد. 

دیوارهای شیشه ای باید به درستی طراحی شوند تا از تحمل کل وزن راه پله پشتیبانی کنند و به طور معمول آنها روی کف و یا سقف ثابت می شوند. ما از پیچ و مهره های فولادی ضد زنگ برای محکم بستن آج کف پله ها به دیواره های شیشه استفاده می کنیم. هر پیچ و مهره مخصوصاً برای وزنی که باید تحمل کند طراحی می شود و این تضمینی برای یک راه پله معلق ایمن است.

پله معلق

 • پله شبه معلق

هنگامی که قسمت های دیواره های اصلی ساختمان اجازه نصب یک راه پله شناور یا کنسول را نمی دهد ، ما تعدادی پله شبه شناور مختلف را پیشنهاد می دهیم. با سیستم پله های شبه شناور نیازی به هیچ شاسی کشی در دیوار ها نیست. ستون فقرات مرکزی استیل وزن کف پله ها را تحمل می کند. پله شناور ستون فقرات مرکزی که به آن پلکان شناور تک محور وسط نیز گفته می شود یک انتخاب بسیار محبوب است و اجازه می دهد طراحی نرده انعطاف پذیری  بیشتری داشته باشید. ما می توانیم ستون وسط راه پله را با سبک مینیمالیستی یا ظاهری محکم طراحی کنیم. هر طرحی از پله های شبه شناور با محور وسط استیل را انتخاب کرده باشید ، برای شما یک راه حل بسیار محکم اما ظریف و مدرن ارائه می شود.

پله معلق

پله معلق بتونی

یک طرح محبوب اکنون پله شناور بتونی است. عرض استاندارد کف پله ها می تواند از 700 میلی متر تا 1300 میلی متر و بیشتر متغیر باشد ، در حالی که ضخامت کف پله های معلق بتونی از 60 میلی متر تا 100 یا حتی 110 میلی متر است. با توجه به بارگذاری پله های معلق بتونی ، ما به محاسبات سازه ای مناسب هم بر روی دیواره نگهدارنده و هم روی پله های بتونی کنسول دار نیاز داریم. پیشنهاد می کنیم برای به روزرسانی پله های شناور بتونی ، چراغ های led و یک نرده شیشه ای با طراحی مدرن اضافه کنید.

 در پله های معلف بتونی با محاسبات مهندسی زیادی درگیر هستیم و باید هنگام نصب پله های شناور بتونی تخصص زیادی داشته باشیم. فقط یک کف پله یا قدم گاه می تواند حدود 120 کیلوگرم وزن داشته باشد و این باعث می شود که حمل و نقل ، کاربری و نصب آن کمی مشکل باشد. در طرف دیگر ، پس از نصب پله شناور بتونی بسیار سفت و محکم است و هنگام پریدن روی آن فقط یک لرزش بسیار کم وجود دارد. 

در این مدل برای جلوگیری از ایجاد مشکل سازه های سنگین ، ما اغلب پله های شناور یا قدم گاه یا کف پله ساخته شده از سنگ مصنوعی را ارائه می دهیم. اگر می خواهید به همان ظاهر راه پله سنگی برسید ، این یک گزینه خارق العاده است. به عنوان مثال می توانید از یک راه پله مرمر ، یک پله گرانیت یا هر نوع سنگ دیگری که می خواهید استفاده کنید. شما قادر نخواهید بود تفاوت بین کف پله های سنگ بتنی و کف پله های مصنوعی را ببینید ، هر دو نتیجه خیره کننده ای خواهند داشت.

پله معلق

پله معلق چوبی

در این مدل از چوب به عنوان پوشش اصلی کف پله استفاده می شود. شاسی و اسکت اصلی در پله معلق چوبی از فلز آهن یا استیل است که در یواره راه پله کار گذاشته می شود و روی این شاسی فلزی بوسیله پنل های چوبی کاور می شود. نوع چوب بیشتر از درختان راش، توسکا و گردو انتخاب می شود زیرا این درختان چوبی زیبا و محکم دارند. پله معلق چوبی حسی از ظاهر گرم و طبیعی چوب همراه با سبک مدرن را به فضای راه پله و دکوراسیون داخلی ساختمان اضافه می کند. پله معلق چوبی محدودت فضای شما را جبران می کند.

پله معلق چوبی

پله معلق شیشه ای

بدون تردید می توان اطمینان داشت که یکی از مدرن ترین و لوکس ترین راه پله های موجود در صنعت ساختمان سازی راه پله معلق شیشه ای است. این محصول با بالاترین امکان در طراحی محدودیت فضاهای کوچک را کم اثر می کند و یک راه پله شفاف با بیشترین نور پردازی طبیعی را فراهم می آورذ که شیشه را به عنوان ساختار اصلی یک سازه استفاده می کند. پله شیشه ای معلق یک شاخص مهم در طراحی مدرن و مینیمالیستی است که از شیشه های چند لایه و اتصالات استیل محصولی ایمن و زیبا را می سازد. پله شیشه ای معلق عالی ترین مدل طراحی شده برای پله های شناور است که دقیق ترین استاندارد ساخت یک مسیر ارتباطی بین طبقات ساختمان را نشان می دهد.

پله معلق

ویژگی های راه پله معلق شیشه ای به ترتیب زیر عبارتند از:

 • زیباترین و لوکس ترین راه پله شناور
 • افزایش نور در فضای راه پله
 • ایمن با شیشه های چند لایه
 • نشانه کیفیت در ساخت و اجرا