درب استیل

درب استیل را می توان در ورودی های آپارتمان ها و یا پارکینگ ها و فروشگاه ها و .... اجرا کرد. امکان اجرای آن در دو صورت تک لنگه و دولنگه وجود دارد. از این محصول می توان به عنوان درب استیل ضدسرقت نیز یاد کرد. امکان ترکیب آن با شیشه سکوریت نیز وجود دارد. رنگ های متنوع و طرح های گوناگون نیز در آن اجرا می شود.

درب استیل

درب یکی از مهمترین و ضروری ترین بخش های هر ساختمان محسوب می شود به طوری که بدون آن مفهوم خانه و یا ساختمان ناقص می باشد. موضوع ایمنی و زیبایی مسیر های ورودی ساختمان و اتاق ها یکی از دلایل مهمی که درب ها را به اجزای اصلی در ساختمان تبدیل کرده است. این موضوع آنچنان اهمیت دارد که از حدود هشت قرن پیش از میلاد درب ها به انواع و اشکال مختلف در ساختمان ها بکارگرفته شده است و هر روزه به کارایی امنیت آن افزوده شده است. به دلیل موارد و موضوعات مختلفی که در گذشته وجود داشته است درب ها به انواع  محتلف اعم از چوبی، آهنی و سنگی ساخته می شد. درب چوبی اولین نوع از درب ها بود که مورد استفاده قرار گرفت. بعد از انقلاب صنعتی کاربرد فلزات بسیار مورد استفاده قرار گرفت. درب ها به شکل مستطیل و عموما از جنس چوب گردو، بلوط و یا افرا بوده است.

در ایران درب های فلزی در دوره قاجار مورد استقبال قرار گرفت. این درب های برای سر سرا های کاخ ها و غیره مورد استفاده قرار می گرفت. از همان گذشته تا به اکنون امکان پیاده سازی طرح ها و شکل های گوناگون بر روی درب های اعم از چوبی و فلزی وجود داشت.

درب استیل

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و توسعه صنعت ساخت و ساز ، دست اندرکاران در تلاش هستند تا هر چه بیشتر به جنبه ایمنی درب ها بیافزایند و از طرفی موضوع  زیبایی و استقامت محصول نیز روز به روز بیشتر مورد توجه و رسیدگی قرار می گیرد. درب های استیل در انواع و طرح های گوناگون در چند دهه اخیر ارائه شده اند و هر چند که عمر چندانی ندارد اما به خوبی از پس موانع و امتحانات و برآوردن انتظارات از یک درب ایده ال بر آمده است.

درب استیل در واقع از فلزی تشکیل شده است که ترکیبی از آهن ، کروم و نیکل می باشد. این دو عنصر به صورت کنترل شده به آهن اضافه می شود. در مرحله بعد کربن و منگنز به آن اضافه می شود. دمیدن گازها به افزایش مقاومت و استحکام در فلز می انجامد و افزودن کروم و نیکل از اکسید شدن و زنگ زدگی جلوگیری می کند. در نهایت محصولی به دست می آید که استحکامی بالا و زیبایی خاص خود را دارد.

می توان بر روی استیل رنگ های گوناگون را با روش های مخصوص پیاده کرد. و به این ترتیب رنگ های متنوع برای طرح ها و سلیقه ها گوناگون موجود است. این رنگ ها اعم از مسی، برنزی، طلایی، دودی و مشکی می باشد.

درب استیل

استیل فلزی مناسب برای ایجاد و تولید طرح های گوناگون است و اگر با شیشه سکوریت نشکن ترکیب شود درب بسیار زیبا و خاص را تولید خواهد کرد. شیشه های بکار رفته سکوریت نیز می توانند در صورت ها مات و یا براق ارائه شوند. در هر صورت هر درب استیل بسته به طرح و متراژی که دارد ممکن است چند روز نیازمند به کار کارگاهی باشد تا طرح مورد نظر بر روی آنها پیاده شود.

آنچه در اینجا باید به آن اشاره کرد کیفیت و جنس استیل مورد استفاده در درب های استیل است. بسته به میزان کروم و نیکلی که به آهن افزوده می گردد می توان به کیفیت و درجه نگیری و اکسید نشدگی پی برد. بر این اساس استیل به لحاظ کیفیت به چند دسته تقسیم می شود که پایین ترین آن 201 است که پس از مدتی دستخوش تغییر و زنگ زدگی خواهد شد. در مقابل استیل های 304 و 316 بسیار باکیفیت و مقاوم در مقابل تغییر و افت کیفیت می باشد. از اینرو جهت جلوگیری از تحمل هزینه های بازسازی و یا تعویض در آینده نزدیک پیشنهاد می شود که استیل با کیفیت برای درب ها مورد استفاده قرار گیرد.

درب استیل

درب استیل ضد زنگ

درب استیل ضد زنگ از استیل بسیار باکیفیت تشکیل شده است و در مقابل اکسید شدگی و خوردگی بسیار مقاوم است. امکان تولید این درب ها در رنگ ها و طرح های گوناگون و متنوع وجود دارد و ابعاد مختلفی را پوشش می دهد. استیل 304 بسیار باکیفیت است و وقتی که در رنگ های متنوع بکار گرفته شود می توان طرح های زیبایی را به وجود دارد.

اجرای این درب ها در آپارتمان ها و هتل ها و لابی ها بسیار شکیل و مناسب است و حتی می توان در برخی از ساختمان های تجاری و .... نیز قابلیت اجرا دارد. آنچه حاصل می شود نمایی باشکوه و البته هماهنگ با ساختمان و زیبایی منحصر به فرد است.

درب استیل ضد سرقت

درب استیل ضد سرقت، بسیار مقاوم و مستحکم است . تولید و طراحی آن به گونه ای اجرا می شود که تا حد ممکن ورود ناخواسته افراد جلوگیری کند. البته در رسیدن به این مقصود حتما باید جنس متریال و یراق آلات عالی باشد و اجرا کنندگان نیز باتجربه و متبحر باشند. قفل های بکار رفته باید استیل ضد زنگ باشد و می تواند در رنگ ها و طرح های گوناگون ارائه شود. همچنین این قفل ها به گونه ای عرضه می شود که امکان کپی برداری از آنها وجود نداشته باشد. علاوه بر این درب های ضد سرقت با قفل های دیجیتالی نیز وارد بازار شده است. طراحی لولاها به گونه ای است که تداخل و یا اثر منفی در ظاهر درب ایجاد نکند و به گونه ای اجرا می شود که پنهان باشد.

درب استیل

قیمت درب استیل

آیا درب تک لنگه است و یا دو لنگه؟ چه طرح و رنگی بر روی آن باید پیاده شود؟ درب درخواستی ترکیبی از شیشه سکوریت است و یا تمام استیل؟ استیل بکار رفته چه کیفیتی دارد؟ و مواردی از این دست در تعیین قیمت درب استیل نقش دارد.

هر چه کیفیت استیل بالاتر باشد و یا شیشه سکوریت بکار رفته مجهز به فناوری نانو باشد مسلما هزینه بالاتری در پی خواهد داشت چرا که در تولید این محصولات هزینه و جنس و زمان بیشتری مصرف شده است و در نتیجه کیفیت و قیمت بالاتری نیز خواهد داشت. با تمام این تفاسیر رنج قیمت ها متفاوت است چرا که عوامل مختلفی در آن دخیل است و نمی توان به راحتی و در یک مکالمه ساده بدون در نظر گرفتن طرح و کیفیت و جنس به ارائه قیمت پرداخت.

جدای از موارد گفته شده در بالا اینکه درب ضد سرقت و حتی ضد حریق باشد نیز در تعیین قیمت تاثیرگذار است. درب های ضد سرقت به گونه ای طراحی و اجرا می شوند که ورود ناخواسته افراد را به حداقل ممکن می رساند و خیلی بهتر از درب های معمولی از ساختمان محافظت می کند.

قیمت درب استیل
مدل (پله معلق) قیمت تومان
درب استیل دو لنگه درب استیل تک لنگه
قیمت درب استیل ضد سرقت 32000000 22000000
قیمت درب استیل ورودی 2300000 1700000
قیمت درب استیل و شیشه 2700000 1900000
قیمت درب استیل طلایی 3500000 3100000
قیمت درب استیل پارکینگ 4300000 3900000
قیمت درب استیل مغازه 2100000 1750000

  * قیمت بر حسب کیفیت متریال و ابعاد درب می باشد.

  * قیمت (با محاسبه لوله و پروفیل استیل و شیشه، یراق آلات، نصب) می باشد.

  * هزینه حمل به صورت جداگانه محاسبه می گردد.

  * برای اطلاع از قیمت بروز انواع درب استیل تماس بگرید.

کاربرد و مکان اجرا درب استیل

به طور اجمالی گفته شده است که درب های استیل در هتل ها  وساختمان ها و .... کاربرد اجرایی دارد. به صورت جزئی نیز می توان به درب لابی ها و و درب باغ ویلاها و درب های پارکینگ اشاره کرد. برای نمونه درب لابی هتل ها و ساختمان ها یکی از پرترددترین مکان ها در ساختمان ها می باشد. این درب ها باید بسیار شکیل و زیبا باشند و به خوبی اجرا شده باشد و به این ترتیب نمایی شکیل و چشم نواز را ایجاد کند.

بسیار عالی می شود که استیل بکار رفته با کیفیت و 304 است. ضخامت مناسبی دارد و دوام و استحکام بالایی نیز دارد و به این ترتیب درمکان پرترددی مانند لابی ها  ... می توان با خیال راحت از استحکام و دوام و ماندگاری در زیبایی آن اعتماد کرد.

درب ورودی فروشگاه ها و مغازه ها و ساختمان های گوناگون نیز باید به نحوی اجرا شود که توجه افراد را هر چه بیشتر به داخل ساختمان جلب کند. لوله ها ی استیل نیز در استحکام بخشی این درب ها اهمیت دارد. در هر صورت در برخی از اجرا ها می توان میلگرد بکار برد و به همین ترتیب استحکام کار را بالا برد. ضد زنگ بودن و خاصیت ضد خش بودن آن نیز کارکرد و حفظ زیبایی آن را برای سال ها تضمین می کند.

درب های پارکینگ ها و حتی ورودی های آپارتمان ها نیز می توانند به اجرای درب استیل مجهز کند. درب های پارکینگ ها باید بسیار ایمن و با کیفیت اجرا شود چرا که حفظ امنیت خودروها و .... بسیار مهم است. درب ها پارکینگ ها معمولا دولنگه است و در این صورت امکان اجرا ی طرح های گوناگون وجود دارد و چون بزرگ است بسیار به چشم می آید و در نتیجه انعطاف در اجرای طرح می تواند زیبایی ساختمان را دو چندان کند.

ظریف، زیبا اما مستحکم و ایمن

درب های استیل ظاهری زیبا مدرن و ظریف دارد اما در پشت این ظاهر چشم نواز استحکامی عالی نهفته است که امنیت را بسیار بالا می برد. این استحکام بسیار بالاتر می رود اگر کیفیت متریال بکار رفته خوب به عالی باشد. درب استیل به واقع تلیفیق هنر و نقفوذ اپذیری است . مجریان مربوطه پس از بازدید از پروژه و ارائه راهنمایی های لازم و تکمیلی به پیاده سازی طرح درخواستی در رنگ های متنوع اقدام می کنند .

رنگ ها چه در استیل و چه در شیشه می توانند مات و براق و در طیف های گوناگون انتخاب شوند. درب ضد سرقت که درجه عالی درب استیل می باشد و به لحاظ امنیتی بسیار خوب عمل می کند. 

رنگ در درب استیل

رنگ های گوناگونی در اجرای درب های استیل بکار گرفته می شود. این رنگ ها بسته به طرح و درخواست افراد می توانند متفاوت باشند. یکی از پرطرفدارترین رنگ ها در درب استیل رنگ طلایی می باشد که با نام گلد نیز در بزار شناخته می شود. قاعدتا به لحاظ به کارگیری ورق طلایی استیل این محصول کمی گرانتر از دیگر انواع است.

اما آنچه که ایجاد می کند زیبایی و درخششی مثال زدنی است که چشم هر بیننده ای را خیره می کند. اگر این محصول طلایی رنگ با شیشه سکوریت مات و یا براق ترکیب شود به ظرافت کار افزوده شده و زیبایی را دو چندان می کند. در بکارگیری دستگیره ها نیز بهتر است  استیل باکیفیت 304 به کار گرفته شود و همینطور یراق آلات که نقش مهمی را در اجرا ایفا می کنند.

البته واضح و مبرهن است که به دلیل مکان ها و ساختمان های گوناگون و همینطور دکوراسیون ونماو سلایق متفاوت باید رنگ های دیگری نیز در درب های استیل پیاده و اجرا شود. استیل های مشکی  دودی و سیلور ویا نقره های و مسی هر کدام می تواند زیبایی خاص خود را داشته باشد. تمام این موارد وقتی به نتیجه می نشیند که گروه اجرا کاربلد و حرفه ای و با تجربه باشد و از جزئیات و زیروبم های غیرقابل پیش بینی بر بیاید و به آنها واقف باشد. با رعایت تمام نکات مورد نظر اعم از کیفیت ، طرح و کیفیت اجرا می توان محصولی زیبا ، ظریف اما در عین حال مقاوم و مستحکم پدیدار می شود.

کاربرد و مکان اجرا درب استیل

به طور اجمالی گفته شده است که درب های استیل در هتل ها  وساختمان ها و .... کاربرد اجرایی دارد. به صورت جزئی نیز می توان به درب لابی ها و و درب باغ ویلاها و درب های پارکینگ اشاره کرد. برای نمونه درب لابی هتل ها و ساختمان ها یکی از پرترددترین مکان ها در ساختمان ها می باشد. این درب ها باید بسیار شکیل و زیبا باشند و به خوبی اجرا شده باشد و به این ترتیب نمایی شکیل و چشم نواز را ایجاد کند.

بسیار عالی می شود که استیل بکار رفته با کیفیت و 304 است. ضخامت مناسبی دارد و دوام و استحکام بالایی نیز دارد و به این ترتیب درمکان پرترددی مانند لابی ها.... می توان با خیال راحت از استحکام و دوام و ماندگاری در زیبایی آن اعتماد کرد.

 درب ورودی فروشگاه ها و مغازه ها و ساختمان های گوناگون نیز باید به نحوی اجرا شود که توجه افراد را هر چه بیشتر به داخل ساختمان جلب کند. لوله ها ی استیل نیز در استحکام بخشی این درب ها اهمیت دارد. در هر صورت در برخی از اجرا ها می توان میلگرد بکار برد و به همین ترتیب استحکام کار را بالا برد. ضد زنگ بودن و خاصیت ضد خش بودن آن نیز کارکرد و حفظ زیبایی آن را برای سال ها تضمین می کند.

درب های پارکینگ ها و حتی ورودی های آپارتمان ها نیز می توانند به اجرای درب استیل مجهز کند. درب های پارکینگ ها باید بسیار ایمن و با کیفیت اجرا شود چرا که حفظ امنیت خودروها و .... بسیار مهم است. درب ها پارکینگ ها معمولا دولنگه است و در این صورت امکان اجرا ی طرح های گوناگون وجود دارد و چون بزرگ است بسیار به چشم می آید و در نتیجه انعطاف در اجرای طرح می تواند زیبایی ساختمان را دو چندان کند.


چاپ