ستون استیل،کاور استیل ستون،روکش استیل ستون

ستون استیل چیست؟

ستون استیل یک پوشش یا کاور محافظ و زیبا برای اجرا یک نمای جذاب، سیقلی و ضد زنگ در ستون ها وردی وداخلی ساختمان است. ظاهر مدرن و سطح صاف ستون استیل که از ورق های استیل ساخته می شود به عنوان نمادی از طراحی مدرن جایگزین پوشش های قدیمی چوبی و سنگی در معماری امروز شده است.

ستون استیل

پوشش های ستون استیل

پوشش های ستون از نظر عملکردی و زیبایی شناختی جزء ضروری ساختمان هستند. در حالی که برخی از پروژه‌ها قاب‌های فولادی یا بتن با پوشش رنگی را انتخاب می‌کنند، امروز به دلیل ظاهر جذاب و دوام بالای استیل بیشتر پروژه های مدرن کاور و روکش استیل را برای پوشش ستون های ساختمان خود انتخاب می کنند. بنابراین، ستون استیل یا روکش استیل ستون‌ها یکی از مشخص‌ترین عناصر طراحی مدرن در ساختمان ها هستند. کاور استیل ستون به دلیل انعطاف‌پذیری در طراحی، بادوام بودن، کارآمد بودن و در دسترس بودن در انواع پروژه ها انتخاب می‌شوند. در آکات پلاس، ما تخصص خود را در فلزکاری، صنعت‌گری و توانایی‌های مهندسی خود را با فن آوری های جدید برش و خم کاری ورق استیل ترکیب می‌کنیم تا ایده‌های طراحی برای ساخت و اجرای انواع ستون استیل در ارتفاع 6 متر با اشکال گرد، چهار گوش و چند ضلعی را در اختیار شما قرار دهیم.

ستون استیل،کاور استیل ستون،روکش استیل ستون

ستون های استیل - عملکرد و مزایا

ستون ها استیل یا روکش های استیل ستون نصب شده در ورودی، طاق های ، لابی های بزرگ یا گذرها تاثیر زیادی در طراحی فضا دارند. اغلب ستون استیل در طراحی به عنوان چهره یک ساختمان، در ساختار آن یا به عنوان نما برای خوشامدگویی به رهگذر عمل می کند.

استیل با توجه به گزینه های طراحی متنوع و همچنین کارایی آن مانند دوام، استحکام، مقاومت در برابر آب و هوا و آتش ، به عنوان یک ماده مناسب برای کاور و پوشش ستون ها در نظر گرفته می شود.

سازه‌های داخل یو خارجی یا جزئیات طراحی پیچیده با فلز استیل در مقایسه با مواد دیگر صاف‌تر هستند. کارایی ورق استیل امکان طراحی  ستون استیل به شکل‌ها و گزینه‌های مختلف را فراهم می‌کند، از مربع‌های استاندارد، گرد، چند ضلعی، فرم‌های برآمده یا فرورفته، بیضی، مخروط، هرم و سایر اشکال آزاد.

ستون استیل،کاور استیل ستون،روکش استیل ستون

چرا ستون استیل آکات پلاس؟

مزایای کاور استیل ستون ذکر شده در بالا، و همچنین راه حل های جامع ای که آکات پلاس برای نیازهای مختلف روکش استیل ستون ارائه می دهد یکی از دلایلی است که چرا ستون استیل آکات پلاس انتخاب اول است. یعنی آکات پلاس با ارائه نقشه‌های معمولی سیستم یا طراحی جزئیات قابل نصب و خدمات سفارشی ورق کاری استیل ستون ها و دانش نصب بر اساس سال‌ها خدمات ساختمانی فلزکاری به عنوان یکی از معتبرترین مجموعه های سازنده انواع روکش و کاور ستون استیل می تواند مرجع مشخصی برای انجام سفارشات شما باشد. آکات پلاس این توانایی را دارد که عملیات خم کاری و برش کاری انواع ورق استیل را با ضخامت های مختلف تا ارتفاع 8 متر به صورت یکپارچه انجام دهد و ستون های استیل با قطره ها و ابعاد متفاوت را کاور کند.

ستون استیل،کاور استیل ستون،روکش استیل ستون

مراحل اجرای ستون استیل

اجرای ستون استیل با اندازه بردار ابعاد سازه ستون اصلی که شامل ارتفاع، قطر و اندازه هر ضلع ستون شروع می شود. پس از این مرحله نوع آلیاژ ورق استیل و ضخامت آن تعیین می شود. انتخاب سیستم و مترایال مناسب زیر سازی ستون استیل بر اساس شکل و ابعاد ستون اصلی انجام می شود. زیرسازی برای کاور استیل ستون بسیار مهم است و  حکم اسکلت اصلی ستون استیل را دارد. در ستون های چهار گوش زیر ساز با اجرای یک شبکه منظم از پروفیل های آهنی و ورق های ام دی اف انجام می شود.

زیر سازی ستون استیل در مقاطع گرد کمی پیچده تر و نیازمند دقیت بیشتری است. در ستون های گرد پس از اجرای شاسی کشی یک ورق آهنی با توجه به شعاع و قطر ستون اصلی نورد شده و روی شاسی آهنی قرار داده می شود. تراز بودن زیر سازی برای کاور استیل ستون بسیار مهم است و اینکه هیچ فرو رفتگی یا برآمدگی روی زیر سازی نباید باشد.

در مرحله نهایی اجرای ستون استیل ورق های استنلس استیل بر اساس ابعاد مشخص شده و زاویه گردش ستون اصلی در دستگاه برش کاری یا گیوتین به اندازه های دقیق برش خود و پس از آن در دستگاه خم کاری برای ستون های چهار گوش زاویه زده میشود.

ستون استیل،کاور استیل ستون،روکش استیل ستون

در ستون های گرد پنل ورق های استیل در دستگاه نورد به صورت نیم دایره یا کمانی زیر فشار مشخص تغییر شکل داده می شود. پس تکمیل این مرحله پنل ورق های استیل روی زیرسازی اصلی به وسیله چسب و پیچ های مخفی نصب می شود تا کار اجرای ستون استیل تکمیل شود.

انواع ورق استیل برای کارو ستون استیل

ورق های استیل که به عنوان کاور یا روکش ستون استیل استفاده می شود از سه گرید با کیفیت متفاوت تولید می شوند. نوع درجه عالی این ورق ها از آلیاژ استیل 316 است که در برابر هر نوع ماده مخرب شمیایی و میزان رطوبت بسیار بالا مقاوم است. در واقع ورق استیل 316 یک پوشش کاملا ضد زنگ است که بیشتر در صنایع پتروشیمی برای کاور ستون ها و مخازن پالایشگاه ها استفاده می شود.

در رتبه دوم ورق استیل 304 قرار دارد که کیفیت خوب و مناسبی برای استفاده در صنایع ساختمان سازی دارد. ورق استیل 304 یک روکش و کاور مناسب برای ستون ها و درب ها است که ضد زنگ و نگیر می باشد. پایین ترین کیفیت مربوط به ورق استیل 201 است که تنها نگیر بوده اما ضد زنگ نیست.

((برای ساخت ستون استیل از ورق آلیاژ 304 استفاده می شود))

ستون استیل،کاور استیل ستون،روکش استیل ستون

قیمت ستون استیل – قیمت کاور و روکش استیل ستون

قیمت ستون استیل به عواملی از قبیل شکل و ابعاد ستون اصلی که باید کاور استیل روی آن انجام شود و کیفیت آلیاژ ورق های استیل، نوع ورق ها از بات براق یا خشدار بودن، رنگ ورق های استیل، نوع زیر سازی روکش ستون استیل بستگی دارد. هزینه اجرای ستون استیل بر مبنای واحد متر مربع محاسبه می شود. شما خریدارن محترم می توانید برای گسب اطلاعات کامل تر از قیمت ستون استیل یا قیمت روکش استیل ستون با واحد فروش ما تماس حاصل نمایید.

ستون استیل،کاور استیل ستون،روکش استیل ستون


چاپ