پله گرد

از پله گرد در فضاهایی استفاده می شود که شما نیاز به ایجاد راه پله ای با کمترین اشغال فضا دارید یا جایی که طراح می خواهد راه پله حس متفاوتی به فضا ایجاد کند. همچنین ، راه پله گرد یک سازه هنری است و با ویژگی های زیبایی که می تواند داشته باشد تا به کانون هر فضای داخلی تبدیل شود. بررسی کنید که نرده راه پله چه کارهایی می تواند در فضای داخلی انجام دهد.

پله گرد

گاهی اوقات ، وقتی فضای محدودی وجود دارد ، یک راه پله گرد اضافه می شود. راه پله های گرد جذابیت دارد و توجه شما را به خود جلب می کند و از دور نگاه کردن به آن را تقریباً غیرممکن می کند. معروف است که پله گرد حس تجمل و هنر را به وجود می آورد. در طول تاریخ معماری ، از پله های گرد در داخل مکان های لوکس - عمارت ها ، کاخ ها ، کلیساها استفاده شده است. اگرچه آنها در قرن پنجم پیش از میلاد ساخته می شدند ، اما پله های گرد نقش درستی در معماری قدیم پیدا نکردند تا اینکه یکی از آنها در ستون تراژان در سال 115 میلادی استفاده شد. در دوران مدرن ، آنها به آرامی به بخشی از دنیای مسکونی تبدیل شده اند.

پله گرد چیست؟ یک راه پله گرد به دور یک محور مرکزی می چرخد و هرچه بیشتر گردش داشته باشد به سمت بالا می رود. این یک نوع از پله ها مدور است که در آن بالابر به یک ستون مرکزی متصل می شود.  بر خلاف پله های مستقیم ، پله های گرد و منحنی ستون مرکزی ندارند. جالب اینجاست که اکثر راه پله های گرد که در خانه ها وجود دارند در واقع راه پله های مارپیچ هستند. برای اینکه آنها به صورت مارپیچ باشد ، پله ها باید به دور یک نقطه مرکزی بچرخند ، اما از طرف دیگر ، پله های گرد با فاصله مشخصی از نقطه مرکزی می چرخند.

پله گرد دوبلکس

در یک خانه دوبلکس ، پله گرد دوبلکس یکی از اصلی ترین گزینه های انتخابی است. بنابراین قابل درک است که باید با نهایت دقت طراحی شود ... راه پله باید به گونه ای ساخته شود که بر تمام محدودیت های فضا غلبه کند. همچنین باید از نظر زیبایی نیز جذاب باشد و در هماهنگی کامل با دکوراسیون خانه شما باشد. برای کمک به شما در انتخاب درست ، شش نوع پله گرد دوبلکس مختلف را که به طور گسترده در معماری امروز استفاده می شود ، لیست می کنیم.

پله گرد

از نظر طراحی در فضای داخلی خانه ، گزینه پله گرد دوبلکس توسط طراحان و معمارانی انتخاب می شود که می خواهند راه پله را به نقطه کانونی خانه خود تبدیل کنند. از نظر ساخت و ساز ، این راه پله ها جمع و جور بوده و در مقایسه با انواع دیگر کمترین فضا را اشغال می کند. 

پله گرد فلزی

سالهاست که سازندگان ، طراحان ، معماران و صاحبان خانه ها برای افزایش فضاهای مسکونی و تجاری به پله های گرد فلزی روی آورده اند. ما مفتخریم که انواع متنوعی از سبک ها و کارهای تکمیل شده را همراه با خدمات طراحی جامع برای ساختن یک راه پله گرد فلزی مناسب برای نیازهای شما ارائه می دهیم. ارائه محصولات ما مدل های زیادی از سبک ها را از سنتی به مدرن و هر آنچه در این بین است را پوشش می دهد. ما همچنین طیف گسترده ای از گزینه های رنگ رابرای هماهنگی پله فلزی گرد با دکوراسیون و رنگ آمیزی ساختمان شما ارائه می دهیم.

ما در تمام مراحل طراحی و تحویل سفارش با مشتریان همکاری می کنیم. ما از تجربه زیادی در ساخت پله گرد فلزی استفاده می کنیم تا یک طراحی منسجم و یکپارچه با متناسب و بی عیب را ارائه دهیم مشتریان ما از روند ساده کار لذت می برند ، زیرا ما بزرگترین مجموع صنعتی متعهد و متخصص در طراحی و ساخت پله گرد فلزی هستیم.

پله گرد

راه پله گرد فلزی یک انتخاب محبوب در بین سازندگان ، معماران و طراحان است. عناصر فلزی مانند نرده ها ممکن است با مواد دیگر ترکیب شوند یا کل پله ها از فلز ساخته شوند. چندین دلیل اصلی وجود دارد که چرا فلز برای پروژه های پله های مسکونی و تجاری گزینه مناسبی است. مزیت های پله گرد فلزی به ترتیب زیر عبارت است از:

 • مزیت شماره 1: تطبیق پذیری شدید

یک راه پله گرد فلزی را می توان بصورت سفارشی طراحی و در انواع مختلف و اندازه ها متفاوت ساخت. چه سبک شما ساده و سنتی یا مدرن باشد ، امکانات طراحی بی پایان هستند. مواد راه پله گرد فلزی معمول شامل فولاد ضد زنگ ، آلومینیوم و آهن فرفورژه است. هر یک از این گزینه های فلزی از مزایای زیبایی و ساختاری منحصر به فردی برخوردار است و تیم ما برای تعیین نوع فلز مناسب برای پروژه از نزدیک با هر مشتری همکاری می کند.

هر یک از گزینه های فلزی را می توان با سایر مواد طراحی نیز سازگار کرد تا ظاهر منحصر به فردی ایجاد کند. فلز اغلب با چوب ، شیشه و با کابل برای یک نتیجه خیره کننده ترکیب می شود. سک نمونه از سبک راه پله گرد فلزی آلومینیومی صنعتی و کاملاً سفارشی است که طرحی ساد را نشان می دهد ، در حالی که یک پله گرده آهنی فرفورژه از ظرافت مدرن و انتزاعی برخوردار است. 

 • مزیت شماره 2: حداقل تعمیر و نگهداری

علاوه بر قابلیت استفاده در طراحی ، پله های گرد فلزی به دلیل نیاز به نگهداری بسیار کم شناخته شده اند. بر خلاف چوب ، پله های فلزی برای حفظ ظاهر خود نیازی به بازسازی ، لاک و رنگ مداوم ندارند.

 • مزیت شماره 3: حداکثر دوام

راه پله های گرد فلزی به نگهداری بسیار کمی نیاز دارند و آنها واقعاً ساخته شده اند تا دوام داشته باشند. پله فلزی گرد بسیار کاربردی و مقاوم در برابر تغییرات شدید دما و نوسانات رطوبت ، یک گزینه ایده آل است - چه در داخل خانه و چه در بیرون.

پله گرد

تیم ما با همکاری سازندگان ، طراحان ، معماران و صاحبان خانه ها برای ایجاد سیستم های منحصر به فرد پله گرده فلزی و نرده ، آثار هنری را در خانه ها و فضاهای تجاری در سراسر کشور ایجاد می کند. این سبک چه مدرن یا سنتی باشد ، تیم ما تلاش می کند تا یک راه پله مناسب با نیازهای شما ایجاد کند. با بهره گیری از یک رویکرد طراحی خلاقانه ، سیستم مدیریت پروژه قوی و توانایی های فنی ، ما متعهد به تحویل به موقع و رضایت مشتری در هر پروژه هستیم. برای مشاوره گرفتن با ما تماس بگیرید.

پله گرد چوبی

 پله های گرد چوبی یک ویژگی طراحی منحصر به فرد در هر خانه یا فضای تجاری است. آنها غالباً در خانه هایی نصب می شوند که فضای موجود مسئله ساز است و وجود یک پله معمولی امکان پذیر نیست. با شکل ها و طرح های خاص ، آنها اغلب در بسیاری از پروژه ها به یک موضوع طراحی داخلی برجسته تبدیل می شوند. محبوب ترین انتخاب پله گرد چوبی با ستون دایره ای است ، اما اگر می خواهید یک پله راحت با طراحی مدرن داشته باشید ، پله گرد چوبی با ستون مربع نیز گزینه خوبی است. از نظر طراحی ، موارد فنی زیادی وجود دارد که باید هنگام طراحی یک پله گرد چوبی به آنها توجه کنید. در واقع برخی از قوانین هندسی وجود دارد که شما باید از آنها پیروی کنید و آنها را در نظر بگیرید تا یک راه پله مارپیچ را به روش صحیح و با ابعاد مناسب طراحی کنید. 

پله گرد

چوب در این مدل برای پوشش کف و نرده کنار راه پله استفاده می شود. شاسی اصلی اما فلزی است که با ورق های چوبی پوشانده می شود. زیبایی و آرامش ظاهری چوب در این مدل بروز کرده و آن را به عنوان یکی از انتخاب های محبوب تبدیل کرده است.

پله گرده آهنی

 راه پله مارپیچی آهنی مزایایی را به خانه شما ارائه می دهد که یک راه پله مستقیم معمولی آن را ندارد. راه پله های گرد آهنی جذاب و کاربردی هستند و در فضاهای خیلی تنگ ماننده سالن ها و ورودی ساختمان که امکان ساخت راه پله مستقیم را ندارد به طور کارآمد اجرا می شوند. کف راه پله گرد آهنی شامل قطعات فولادی با دقت تراش خورده هستند که کاملاً در کنار هم قرار می گیرند و احتمال خطا در آنها کم است. کف پله های آهنی روی هم قرار دارند و در اطراف یک تیر فلزی محکم که بیشترین پشتیبانی را دارد به سمت بالا امتداد دارند. برای مونتاژ و نصب پله گرد آهنی به ابزار برش کاری ، تجهیزات جوشکاری نیاز است. بیشتر معمارانی که خودشان مدل پله گرد را انتخاب می کنند ساختن پله گرد آهنی را ایمن تر و کارآمدتر می دانند.

تمام اجزا و قطعات این مدل با روش رنگ الکترواستاتیک در برابر رطوبت و هوا محافظت می شود و رنگ اکثر پله های گرد آهنی مشکی است.

پله گرد

پله گرد استیل

شیک، ایمن و اقتصادی سه خصوصیت اصلی پله گرد استیل است. این محصول ایمنی و استجکام پله های آهنی را دارد و زیبایی خاص استیل را به آن افزوده است. ماندگاری و بادوام برای همیشه نتیجه استفاده از استیل 304 ضد زنگ در ساختار شاسی و فریم این محصول است. با اچرای پله گرد استیل دیگر نگران هزینه های نگهداری و بازسازی آینده راه پله خود نخواهید بود. طراحی آزاد و امکان ساخت اشکال گوناگون از استیل دست طراحان را برای خلق فرم های خاص از راه پله گرد باز گذاشته است و از طرف دیگر قابلیت ترکیب استیل با متریال دیگری مثل چوب و شیشه باعث شده پله گرد استیل یکی از محبوب ترین سازه های پیش ساخته برای راه پله باشد.

 • پله گرد استیل هرگز زنگ نخواهد زد
 • سطح پله گرد استیل براق و سقلی است
 • نگهداری آن آسان و کم هزینه است

پله گرد استیل

پله گرد شیشه ای

راه پله های شیشه ای شیک و مدرن یک گزینه منحصر به فرد برای مشتریانی است که به دنبال ظاهری امروزی و چشم نواز هستند. راه پله های شیشه ای گرد ، همراه با نرده استیل، گزینه های بی حد و حصر طراحی را ارائه می دهند و تیم ما به شما بهترین کیفیت و طرح پله گرد شیشه ای را ارائه می دهد. از پله های شیشه ای گرد ساده گرفته تا پله گرد شیشه های شناور و موارد دیگر ، پله های شیشه ای آکات پلاس با استفاده از شیشه های لمینت با ضخامت های مختلف ساخته شده اند ، که هم زیبایی و هم ایمنی را ارائه می دهند. تیم متخصص ما متعهد است سبک شخصی شما را به نمایش بگذارد و ما در تمام مراحل طراحی و ساخت با هر مشتری هماهنگی لازم را برای ساخت بهترین پله گرد شیشه ای انجام می دهیم.

پله گرد

ما در روند سفارش راه پله های گرد شیشه ای و سیستم های هندریل شیشه ای را ساده می کنیم. با ما تماس بگیرید ، کمی در مورد پروژه خود بگویید ، و ما مقدمات ساخت را شروع خواهیم کرد. اگر طرحی خاص در ذهن دارید ، تیم ما با شما همکاری نزدیک می کند تا طرح شما را اجرایی کند. اگر به دنبال الهام یا ایده هستید ، ما به شما کمک خواهیم کرد تا گزینه های خود را بررسی کنید و بهترین تصمیم ممکن را برای سبک و نیازهای خود بگیرید.

قیمت پله گرد

با توحه به نوضیحاتی که در مورد انواع پله گرد داده شد ، قیمت پله گرد بر مبنای طزح سازه، کیفیت متریال، مدت زمان لازم برای ساخت و ابعاد کار محاسبه می شود. تنوع طرح و متریال پله گرد برای هر میزان بودجه ای گزینه مناسبی دارد. توجه داشت باشید که قیمت پله گرد پس اندازه بردای از محل نصب پله و طراحی ظاهری و نقشه های اجرای پله تعیین می شود. شما خریدار گرامی می توانید با تماس تلفنی با شرکت آکات پلاس از قیمت بروز هر کف پله گرد مطلع شوید.

قیمت پله گرد
مدل (پله گرد) قیمت تومان
ستون استیل ستون آهنی
قیمت پله گرد شیشه ای 5600000 4500000
قیمت پله گرد چوبی 4300000 3700000
قیمت پله گرد استیل 4700000 3900000
قیمت پله گرد دولکس 2500000 2100000
قیمت پله گرد فلزی 2300000 1900000
قیمت پله گرد آهنی 2100000 1750000

  * قیمت بر حسب هر کف پله می باشد.

  * قیمت (با محاسبه لوله و پروفیل استیل و آهن و شیشه و چو، یراق آلات، نصب) می باشد.

  * هزینه حمل به صورت جداگانه محاسبه می گردد.

  * برای اطلاع از قیمت بروز انواع پله گرد تماس بگرید

چه عواملی بر طراحی پله گرد تأثیر می گذارد؟

اگرچه تعریف راه پله گرد ساده است ، اما در بررسی طرح آن باید چند فاکتور را در نظر گرفت:

 • ابعاد پله گرد: برای ساختن یک پله مارپیچ ، دانستن کف به ارتفاع کف بسیار مهم است.
 • زاویه چرخش پله گرد: باید دید که چرخش پله چند درجه باید شود تا با پله های دورتر از محور مرکزی به طبقه بعدی برسد.
 • قطر ستون مرکزی پله: هر طرف پلکان گرد چقدر بزرگ خواهد بود وآیا این برای عبور یک فرد کافی است؟ راه پله مارپیچ کجا قرار است واقع شود؟ آیا قرار است بر احساس فضا تأثیر بگذارد؟اگر چنین است، چگونه؟و این چگونه در نرده ها و موادی که در راه پله مارپیچ استفاده خواهد شد منعکس می شود؟

تمام این موارد عواملی هستند که در طراحی پله گرد در نظر گرفته می شود تا یگ راه پله زیبا، مدرن و مناسب فضای شما ساخته شود.

چرا از پله های گرد استفاده می کنیم؟

 1. فضای کارآمد: یک راه پله گرد باعث صرفه جویی در بسیاری از متر مربع فضای با ارزش یک ساختمان می شود.ماهیت عمودی پله تضمین می کند که فضای مورد نیاز آن در مقایسه با سایر پله ها زیاد نیست.ایجاد یک خانه کارآمد در حداقل فضا هدف هر صاحب خانه است و یک پله گرد برای این منظور بسیار مفید است.
 2. دسترسی: در نهایت صاحبان خانه ها فضای زیادی در خانه خود ندارند زیرا ورود به آنها دشوار است.اگرچه یک راه پله سنتی در فضاهای کوچک نمی گنجد ، اما بالا بردن نردبان نیز راه حل روزانه نیست.با این وجود ، قطعاً انعطاف پذیری کامل هنگام نصب راه پله گرد یک مزیت محسوب می شود.
 3. سفارشی سازی: راه پله گرد را می توان کاملاً سفارشی کرد تا نیازهای صاحبان خانه و دیدگاه آنها از فضایی را که قرار است در آن قرار داشته باشد ، برآورده کند.
 4. اقتصادی: این راه پله بهترین گزینه برای صاحب خانه است زیرا هزینه نصب کمی دارد.با این حال ، به هر سالن یا خانه ای که آن را داشته باشد ارزش بسیار بیشتری می بخشد.

هزینه نصب پله گرد چقدر است؟

 راه پله های گرد معمولاً با فضاهای مجلل و بزرگ مرتبط هستند. در نتیجه ، اعتقاد بر این است که ساختن پله های گرد بسیار گران است ، اما دقیقاً اینطور نیست . فاکتورهای زیادی وجود دارد که بر قیمت گذاری یک پله گرد تأثیر می گذارد:

 • مواد استفاده شده در ساخت پله گرد
 • ارتفاع تمام شده پله گرد
 • تزئینات ظاهری پله و زمان مورد نیاز برای اتمام کار

راه پله گرد بسته

به دنبال طراحی های سنتی ، پله های گرد هنوز هم بسته می شوند. با این حال ، اگر صاحب خانه و طراح به دنبال این گزینه باشند ، باید اطمینان حاصل کنند که فضا احساس تنگی بیشتر نمی کند. با استفاده از مواد غنی که باید بر اساس جو فضای اطراف انتخاب شوند ، می توان از پله های گرد بسته احساس راحتی بیشتری کرد. همچنین ، سبز می تواند در طراحی آنها ادغام شود و جلوه ای عجیب به آنها ببخشد.

راه پله گرد صنعتی

برای ایجاد فضایی برای شور و نشاط روستایی یا صنعتی ، یک راه پله گرد به سبک صنعتی می تواند یک امر عالی باشد. با این وجود ، طراحان برای حفظ سبک باید به مواد ریزر توجه کنند.

راه پله گرد کاربردی

هیچ صاحبخانه ای احتمالاً یک راه پله گرد را بدون هیچ گونه عملکردی به خانه خود وارد نمی کند ، با این وجود هنوز لازم به ذکر است که می توان آنها را برای اهداف خاص گنجاند. از یک پلکان گرد می توان برای اتصال دو سطح در داخل اتاق استفاده کرد. به عنوان مثال ، سطح بالای کتابخانه یا اتاق مهمان را می توان با سطح پایین آن با استفاده از یک پله متصل کرد.

پله گرد تزیین شده

تزییناتی که به یک پلکان گرد اضافه شده و در آن حک شده اند ، جزئی از جذابیت آن می شوند. آنها بر اثر ایجاد شده توسط راه پله در یک اتاق یا فضا می افزایند. تزئینات متنوعی وجود دارد که می توان به یک پله گرد اضافه کرد ، از جمله طرح های پیچیده روی نرده ها ، آج ها ، بالابرها و ...

پله گرد مربع شکل

هرچقدر که غیرمعمول و شاید غیرممکن به نظر برسد ، این نوع پله های گرد در واقع در خانه ها ساخته می شود. مربع تر از دایره ای است ، می تواند به عنوان جایگزینی برای راه پله سنتی استفاده شود. آج آن از پله گرد معمولی بیشتر است اما فضای آن به اندازه پله های دیگر اشغال نمی شود.

مراحل محاسبه ابعاد راه پله گرد

 1. مکانی را بین دو طبقه از خانه یا ساختمان خود انتخاب کنید که فکر می کنید مکان مناسبی برای یک راه پله مارپیچ باشد. پله های مارپیچی در فضاهای تنگ و قسمت هایی از اتاق که ترافیک تردد در آنها کم است مانند گوشه ها ساختمان ، به بهترین شکل ممکن کار می کنند. فراتر از آن ، جایی که پله خود را قرار دهید کاملاً به خود شما بستگی دارد. شما ممکن است راه پله مارپیچی خود را در سالن منزل خود ، یا در اتاق نشیمن طبقه پایین یا یک منطقه مناسب دیگر قرار دهید. قبل از اینکه پروژه خود را شروع کنید ، با کارشناس ساختمان محلی خود مشورت کنید و ببینید که معیارهای آنها در مورد راه پله های مارپیچ چیست.
 2. از کف اندازه بگیرید محل اجرای راه پله تا ارتفاع سقف را اندازه گیری کنید. متر اندازه گیری را از سطح زمین در طبقه پایین به سطح زمین در طبقه فوقانی گسترش دهید (یا بالعکس). تا مشخص شود ارتفاع راه پله گرد شما تا جه اندازه ای باید باشد. اگر یک یا هر دو طبقه فرش شده است ، مطمئن شوید که اندازه گیری خود را از کف جامد زیرین و نه از بالای فرش شروع کنید ، زیرا این سطحی است که می خواهید روی آن سازه پله را اجرا کنید.
 3. یک راه پله گرد حداقل باید 66 سانتی متر قطر داشته باشد. به طور کلی ، هرچه پله شما پهن تر باشد ، ظاهر آن بهتر و ایمن تر خواهد بود. قطر کل راه پله مارپیچی شما ممکن است به دلیل فضای در دسترس شما محدود شود. برای اطمینان از فاصله کافی برای نصب نرده بیرونی حداقل 5.1 سانتی متر به قطر انتخاب شده راه پله پیج خود اضافه کنید. اگر آن به عنوان راه پله اصلی خانه شما باشد ، ممکن است لازم باشد که پله مارپیچ شما حداقل عرض مشخصی داشته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قطر راه پله گرد و سایر موارد ایمنی ، با کارشناسان آکات پلاس مشورت کنید.
 4. فاصله بین کف پله ها در یک را پله گرد بین 17 تا 19 یانتیمتر است. اگر ارتفاع راه پله شما 240 سانتی متر باشد تعداد کف پله ها 14 عدد است. نکته مهم در محاسبه فاصله و تعداد کف پله این است که در هر مرحله از راه پله های شما باید حداقل (1.8 متر) ، (15 سانتی متر) فضای سر وجود داشته باشد تا مطابق با مقررات ملی ساختمان باشد. 
 5. اکنون که ابعاد لازم برای راه پله خود را محاسبه کرده اید ، آنها را روی یک کاغذ ترسیم کنید. این به شما کمک بصری می دهد که می توانید در طول مراحل ساخت به آن مراجعه کنید. برنامه های خود را حتماً با تمام اندازه گیری های مهم ، از جمله ارتفاع و قطر راه پله ، تعداد دقیق کف پله ها و عمق و فاصله مطلوب هر کدام را، برچسب بزنید. برنامه های خود را دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید که آنها تا حد ممکن کامل و دقیق هستند. یک اشتباه در مرحله برنامه ریزی ، می تواند هزینه و وقت شما را هدر کند.

چاپ