نرده استیل

استیل از ترکیب چند فلز و همچنین عملیاتی کردن چند پروسه دقیق و اندازه گیری تولید می شود. این محصول پس از دمیدن کنترل شده ی اکسیژن به فلز آهن و سپس افزودن مقدار معین و مشخصی از کروم و نیکل حاصل می شود. افزودن نیکل و کروم به دلیل به وجود آوردن خاصیت ضدزنگ در استیل می باشد. دمیدن اکسیژن نیز جهت افزودن استحکام به آهن می باشد. در دنیای امروزی بکارگیری فلزات بسیار گسترده شده است و استیل در گروه پرکاربرترین ها به محسوب می شود. استیل در وسایل خانگی و آشپزخانه، وسایل آزمایشگاهی و کارخانجات و همچنین صنعت ساخت و ساز به طور وسیعی مورد استفاده قرار می گیرد.

نرده استیل

برتری نرده استیل در چیست؟

در گذشته، معمولا از چوب جهت تولید نرده و دیگر ملزومات ساختمان ها به کار گرفته می شد. بعد ها و مخصوصا با پیشرفت انقلاب صنعتی استفاده و معرفی از فلزات شدت گرفت در ابن میان فلز استیل روانه بازار شد که تا به امروز نیز جایگاه خود را به خوبی حفظ کرده و حتی آن را گسترده تر کرده است. این جایگاه برتر که تا به حال جایگزینی نیز نیافته است از خصوصیات منحصر به فرد استیل نشات می گیرد. نرده استیل برخلاف چوب بسیار مقاوم و مستحکم است و متفاوت از آهن است که دچار زنگ زدگی می شود به عبارت دیگر نرده استیل دچار زنگ زدگی و اکسید شدن نمی شود و همچنان زیبایی خود را در کنار مقاومت بالایش نگه می دارد. تمامی این موارد چه در دراز مدت چه در کوتاه مدت خود را نشان می دهد و بدین ترتیب برتری نرده استیل نسبت به دیگر محصولات نمایان می شود.

نرده استیل

ویژگی های نرده استیل

نرده استیل دارای ویژگی های خاص خود است که برای آشنایی بیشتر چند مورد  به اجمال آورده شده است:

 1. استحکام امنیت: استیل استحکام و مقاومت آهن را دارد و چه بسا بیشتر چرا که هسته اصلی آن آهن است.
 2. ضد زنگ بودن: استیل به دلیل افزودن مقادیر مشخص کروم و نیکل در برابر تغییرات آب و هوایی مقاوم است.
 3. نظافت کم: استیل به دلیل درخشندگی خاصی که دارد و به دلیل ترکیب ساختاری مناسبش نیاز چندانی به نظافت ندارد.
 4. زیبایی و درخشندگی: استیل ظاهر زیبا و درخشانی دارد که به خوبی در مقایسه با محیط اطرافش خود را نمایان می کند.
 5. رنگ بندی متنوع: استیل را می توان در طیف رنگی متنوع  در دو دسته مات و براق تولید کرد.
 6. کارایی گسترده: استیل تقریبا در تمام جنبه های ملزومات دنیای امروزی خود را گنجانده است و نیاز به آن تقریبا قابل برآورد نیست.

کاربرد های استیل

استیل تقریبا در بسیاری از زوایای زندگی بشر امروز نفوذ کرده است. یکی از گسترده ترین و موثرترین کارایی های فلز استیل در صنعت ساخت و ساز است. فلز استیل به دلیل شکل پذیری ای که در هنگام تولید اولیه دارد می تواند در قسمت های گوناگون ساختمان های با کاربردهای متفاوت مورد استفاده قرار بگیرد. برای نمونه می توان به درب استیل اشاره کرد که هم می تواند ضد سرقت باشد و هم زیبا و مستحکم . می تواند در ورودی آپارتمان های مسکونی و یا تجاری  و فروشگاهی مورد استفاده قرار بگیرد و یا اینکه ورودی های پارکینگ ها را پوشش دهد. علاوه بر درب استیل ، نرده های راه پله نیز می توانند به لوله های استیل مجهز شود که تحت عنوان راه پله استیل ویا نرده استیل شناخته می شود. این مورد نیز می تواند در طرح ها و رنگ های متنوع تولید شود. علاوه بر آن، استیل می تواند به عنوان محافظ تراس و بالکن بکار برود. در قسمت های مختلف ساختمان اعم از پنجره ها و بالکن ها و درب ها و روف گاردن ها و حتی پله های گرد و یا دوبلکس ساختمان ها نیز بکار گرفته می شود.

ساختمان ها اعم از هتل ها ، متزوها ، بانک ها و موسسات مالی، فروشگاه ها، منازل ، بیمارستان ها، دفاتر و موسسات همگی می توانند به استیل مجهز شوند.

نرده استیل

کیفیت های نرده استیل

نرده استیل بر اساس اینکه چه میزان کروم و نیکل را درخود دارد دارای کیفیت های گوناگونی است . طبیعی است که کیفیت های بالاتر بهتر و مقاومتر هستند و می توان در برنامه ریزی ها و ساخت و ساز های دراز مدت روی آنها حساب باز کرد. بر این اساس ، استیل به چند دسته به لحاظ کیفیت تقسیم می شود. در اینجا سه نمونه موجود در بازار آورده شده است:

نرده استیل 201

در این محصول میزان کربن کمتر از دو درصد است و میزان کروم و نیکل نیز کم است. این محصول مناسب مناطق خشک است  و بیشترین کاربرد آن داخل ساختمان است. نباید در بیرون ساختمان و در معرض تغییرات آب و هوایی ویا آلودگی ها و ذرات معلق در هوا قرار بگیرد چرا که پس از مدتی به راحتی دستخوش تغییر رنگ و دچار اکسیدشدن و زنگ زدگی می شود. رطوبت نیز دشمن بزرگ استیل 201 است. توصیه می شود هنگام سفارش محصول تا حد امکان این گزینه  انتخاب نشود.

نرده استیل 304

استیل 304 مساوی است با کیفیت. این محصول، به خوبی در مقابل رطوبت و تغییرات جوی مقاوم است و سازگاری خوبی دارد چرا که دستخوش خش ویا زنگ زدگی و افت کیفیت نمی شود و درخشندگی خود را مانند روز اول حفظ می کند. به میزان هشت درصد نیکل و هیجده درصد کروم دارد که این میزان مناسب اجرا در ساختمان های اداری و منازل و هنچنین هماهنگ با محیط های بیرونی است. مناسب راه پله ها، تراس و بالکن ها، روف گاردن ها ، کناره ها ی استخر و درب ها است و در هتل ها ، فروشگاه ها ، بیمارستان ها،منازل و موسسات اجرا می شود.

نرده استیل 316

بسیار با کیفیت است و معمولا برای مصارف معمولی توصیه نمی شود و اجرای آن در محیط های سخت صنعتی رواج دارد. بسیار مقاوم در برابر زنگ زدگی و گردوغبار است و قاعدتا نسبت به دیگر انواع گرانتر می باشد.

نرده استیل یکی از محصولاتی است که در زوایای گوناگون ساختمان اجرا و نصب می شود. بر اساس محل نصب و اجرای آن به لحاظ ظاهر و فرم به چند دسته تقسیم می شود که تنها چند نمونه به منظور معرفی و آشنایی در اینجا آورده شده است.

نرده استیل

نرده استیل کابلی

نرده استیل کابلی به دلیل ظاهر وفرم خاصی که برای آن تعبیه شده است بسیار مقاوم و مستحکم است. در این مدل کابل هایی از جنس استیل ضد زنگ میان نرده های استیل پیچیده و یا تنیده می شود که ظاهری بسیار زیبا را به ارمغان می آورد. این محصول مناسب مکان ها ی پررفت و آمد مانند مهد کودک هاست که سقوط کودکان جلوگیری کند. جوش های مهندسی شده و خاصی برای اتصال و اجرای نرده استیل کابلی بکار گرفته می شود.

نرده استیل با شیشه

این محصول به نام نرده شیشه ای نیز شناخته می شود. این محصول را می توان در بالکن ها و یا راه پله ها اجرا کرد. ترکیب نرده استیل و شیشه بسیار زیبا است و درعین حال مقاومت خوبی نیز در برابر فشار دارد چرا که شیشه های بکاررفته نشکن و سکوریت می باشد. البته این محصول مدل ها و نمونه ها خاص خود را دارد که برای آشنایی بیشتر از سایت آکات پلاس در قسمت نرده های شیشه ای بازدید بفرمایید.

نرده استیل با شیشه

نرده سه خط یا سه گارد

اجرا و نصب این مدل نرده سریع و آسان است. معمولا در نرده های را ه پله ها مورد استفاده قرار می گیرد. لوله های استیل با قطر های پنجاه و یک ، سی و هشت و شانزده میلیمتری به یکدیگر مونتاژ می شود و نرده سه خط را تولید می کند. امکان فرم دهی به این مدل وجود دارد به عبارت دیگر می توان آنرا قوس دار کرد. این محصول زیبا و مقاوم است.

نرده استیل

نرده استیل هلالی

همانگونه که اسم نرده هلالی بر می آید، این محصول به صورت گرد ارائه می شود مانند پلکان گرد. نرده استیل هلالی مناسب محیط ها وفضا های کوچک است که رفت و آمد را راحت کند و در عین حال بیشترین بهره برداری را از فضا داشته باشد. آنچه ایجاد می شود نمایی زیبا و چشم نواز است و می تواند درانواع چهار و پنج خط نیز ارائه شود.

نرده استیل پایه دوسرگلابی

این محصول بسیار زیبا است. مناسب افرادی است که ذهنی خلاق دارند و هماهنگ با ایده آنها ساخته شده است. از این نرده می توان به عنوان بخشی از دکوراسیون استفاده کرد. رنگ بندی جالب و گوناگونی دارد و در این بین رنگ های برنزی و طلایی بیشترین طرفدار را دارد.

نرده استیل پایه دوسرگلابی

کاربرد های نرده استیل در ساخت و ساز

نرده استیل به دلیل انعطاف پذیری اش می تواند به راحتی در قسمت های مختلف ساختمان مورد استفاده قرار بگیرد از جمله

 • نرده استیل راه پله
 • نرده استیل بالکن
 • نرده استیل پنجره

هرکدام از موارد بالا خود دارای موضوعات و بخش های مفصلی است که دراینجا نمی گنجد و صرفا به معرفی مختصر آنها بسنده می کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و دیدن نمونه ها و تصاویر در باب هر یک از محصولات بالا می توانید به قسمت های مربوطه در سایت آکات پلاس مراجعه بفرمایید.

نرده استیل راه پله

نرده استیل راه پله می تواند به راحتی جایگزین نرده های چوبی و آهنی شود و به این ترتیب از رطوبت و یا فرسودگی در امان ماند. این محصول به صورت های گرد و غیرگرد در بیرون از واحد یا ویلا و یا در درون ساختمان ها بکار گرفته می شود. رنگ بندی متنوعی دارد و می تواند در طرح های گوناگون و مناسب ارائه و اجرا شود. توصیه می شود از استیل 304 استفاده شود. می توان نرده استیل راه پله را به صورت صاف و یا قوس دار نصب کرد. در انواع ساده ویا خطی. در متراژهای گوناگون. حداقل ارتفاع هشتاد سانتیمتر است و گاردها از سه پنج می رسد. هندریل های افقی پنجاه و یک سانتی متر است. پایه های به قطر حداقل سی و هشت و گاردها حداقل شانزده سانتیمتر است. در هر صورت به منظور کسب اطلاعات بیشتر از بخش نرده استیل راه پله در سایت آکات دیدن فرمایید.

نرده استیل راه پله

قیمت نرده استیل

کیفیت نرده استیل در تعیین قیمت مهم است. هر چه کیفیت بالاتر باشد به طبع گرانتر خواهد بود. متراژ های متفاوت قیمت های متفاوتی را خواهد داشت. یراق آلاتی که به کار می رود نیز مهم است و توصیه می شود جهت جلوگیری از فرسودگی و شل شدن محصول از یراق آلات باکیفیت استفاده شود. هزینه حمل و نقل در تهران و همچنین ایاب و ذهاب ، حمل و نقل ، اسکان در شهرهایی غیر از تهران نیز جز هزینه های نهایی محسوب می شود. نحوه و روش اجرا نیز می تواند تاثیرگذار باشد. توضیح اینکه در مواردی ممکن است که مشتری تقاضای نصب میلگرد در جایی را داشته باشد که معمولا عرف نیست نمونه هایی از این دست نیز در تعیین قیمت نقش دارد.

قیمت نرده استیل
مدل (نرده استیل) قیمت تومان
نرده استیل 304 نرده استیل 201
قیمت نرده استیل راه پله 3 خط 330000 2500000
قیمت نرده استیل بالکن حصاری 4300000 2700000
قیمت نرده استیل و شیشه خور 4700000 3900000
قیمت نرده استیل و چوب 3500000 3100000
قیمت نرده استیل طلایی 3300000 2900000
قیمت هندریل استیل 2100000 1750000

  * قیمت بر حسب هر متر طول دستگیره نرده می باشد.

  * قیمت (با محاسبه لوله و پروفیل استیل ، یراق آلات، نصب) می باشد.

  * هزینه حمل به صورت جداگانه محاسبه می گردد.

  * برای اطلاع از قیمت بروز انواع نرده استیل تماس بگرید.

نکات قابل توجه قبل از اجرای نرده استیل

بهتر است قبل از اجرای نرده استیل به مواردی توجه شود که هزینه هایی ناخواسته مانند تعویض و بازسازی را به همراه نداشته باشد. برخی نکات عبارتند از:

 • کیفیت نرده استیل: بهتر است در هر قسمتی از ساختمان که باشد نرده استیل باکیفیت استفاده شود چرا که نرده بی کیفیت در هر صورت دیر یا زود دچار زنگ زدگی و یا افت کیفیت می شود. پس با صرفه هزینه کمی بالاتر در ابتدای کار از تحمل هزینه حتمی و بالای بازسازی ویا تعویض در آینده دوریا نزدیک فارغ شوید.
 • در کنار استیل با کیفیت یراق آلات باکیفیت جای دارد، در غیر اینصورت هر چقدر هم که پروژه قوی اجرا شده باشد ویا نرده ها با کیفیت باشند محصول پس از مدتی افت کیفیت و استحکام پیدا می کند.
 • گروهی که مسئولیت اجرا و نصب را دارند باید متبحر باشند و به خوبی ریزه کاری های مشکل ساز همرا در کار اجرا را کنترل و حل نمایند. پس با گروهی با تجربه و مجرب همکاری کنید.
 • حتما قبل از اجرا از نوع، مدل و طرح و همچنین رنگ مطمئن شوید در غیر اینصورت هزینه دوباره برای اجرای طرح جدید از سمت پرداخت می شود.

قیمت نرده استیل


چاپ