نرده شیشه ای

نرده شیشه ای به عنوان یک محفاظ شیشه ای و شفاف در ساختمان سازی پیشرفته امروزی جایگزین نرده فلزی و چوبی شده است. به دلیل اینکه نرده شیشه ای به زیبایی معماری معاصر می افزاید ، بسیاری از طراحان فقط برای بالا بردن ارزش پروژه خود از آن در ساختمان خود استفاده می کنند. اتصالات و یراق آلات نرده شیشه ای از استیل و آلومینیوم مقاوم در برابر پوسیده شدن و تغییر رنگ است به همین دلیل دوام و استحکام آن با گذشت زمان تغییر نمی کند و کیفیت خود را از دست نمی دهد.

 نرده شیشه ای

همه می دانیم که افراد حاضرند برای یک محصول زیبا ، شیک و مدرن هزینه بالایی را بپردازند. نرده شیشه ای به دلیل توانای در ایجاد یک توهم نوری در محیط داخلی و خارجی بصورت قطعی در اکثر خانه های مدرن اجرا می شود. همچنین بر خلاف عقاید قدیمی این نرده ها بسیار ایمن هستند. از آنجا که شیشه می تواند بیش از آهن دوام داشته باشد و آهن در هر زمان زنگ زده می شود و نرده چوبی قابل اعتماد نیست انتخاب این محصول بسیار مناسب و منطقی است. تمیز کردن و نگهداری از نرده شیشه ای بسیار آسان است. بنابراین به جای داشتن بالکن یا پله های زنگ زده و غبارآلود آهنی، آیا ترجیح نمی دهید که دارای یک نرده زیبا و ایمن باشد؟

به سبب تفاوت در شیوه های ساختمان سازی و متریال مختلف در اجرای دیواره و کف راه پله ها و تراس ها سیستم های اجرایی منعطفی برای نرده شیشه ای مهندسی شده است که عبارتند از:

 • نرده شیشه ای فیکس پوینت یا اتصال دکمه ای.
 • نرده شیشه ای اسپیگات یا خود ایستا.
 • نرده شیشه ای اکسپوز با دو نوع روکار و دفنی.
 • نرده شیشه ای با اتصال شیشه خور با پایه.

نرده شیشه ای

نرده شیشه ای اکسپوز

یکی از مدرن ترین و زیباترین مدل های نرده تمام شیشه ای که امروز در مراکز تجاری بزرگ و فرودگاه ها بیشتر استفاده می شود و از ایمنی بسیار خوبی برخوردار است سیستم نرده شیشه ای اکسپوز است. دلیل این ایمنی اجرای دقیق اصولی است که باید در هنگام نصب آن رعایت شود از طرف دیگر در این مدل، دیواره های شیشه ای با طول بلند که در کنار یکدیگر قرار می گیرند امکان بروز کمترین حادثه را از بین می برند.

علاوه بر اینها نوع و ضخامت پنل های شیشه در این سیستم باعث شده است جای کوچکترین نگرانی از بابت احتمال خطرات جانی وجود نداشته باشد. نرده شیشه ای اکسپوز یک سازه شیشه ای از پنل های منظم است که با کنار هم قرار گرفتن آنها دیواره و حصاری شیشه ای با ضخامت بالا ساخته می شود که امکان دید زیادی را برای افراد ایجاد می کند. نوع شیشه های این مدل لمینت با ضخامت های 16 - 18 - 20 میلیمتر است که بوسیله یک دستگیره یا هندریل فلزی یا چوبی در یک خط قرار می گیرند. یراق نگهدارنده این مدل یک پروفیل آلومینیومی به شکل حرف یو انگلیسی است که شیشه تا عمق 15 سانتیمتر داخل آن قرار می گیرد. بر روی این پروفیل ها یک نوار آلومینیومی با رنگ آنودایز شده قرار می گیرد تا ظاهر آن زیباتر شود.

نرده شیشه ای

نرده شیشه ای اسپیگات

یکی از رایج ترین مدل های نرده شیشه ای دور استخر سیستم اسپیگات است با امکان عبور آب از زیر پنل های شیشه ای و امکان داشتن یک حصار تمام شیشه ای که کمترین مانع را در برابر چشم انداز ایجاد کند. این نوع حفاظ شیشه ای در کمترین زمان قابل نصب است زیرا استفاده از اتصال اسپیگات به آسانی و بدون هیچ گونه زیر سازی امکان پذیر است. نرده شیشه ای اسپیگات تنها سازه شیشه ای امنیتی است که امکان استفاده از دو نوع شیشه سکوریت و لمینت را به شرکت های مجری نرده های امنیتی ساختمان می دهد. اتصال شیشه ها به کف ساختمان بوسیله یک یراق 15 تا 20 سانتیمتری از جنس فلزات آلومینیوم، استیل و آهن است که می تواند شیشه های با ضخامت های 10 تا 20 میلیمتر را در جای خود به صورت عمودی ثابت نگاه دارد. ایمنی نرده شیشه ای اسپیگات بسیار مناسب است به اندازه ای که بیشتر در اطراف استخر ها یا بالکن و تراس ها نصب می شود.

نرده شیشه ای اسپیگات

نرده شیشه ای فیکس پوینت

نرده شیشه ای فیکس پوینت تنها مدلی است که می تواند در هر سازه ای بدون محدویت در مکان اجرا شود. این مدل به صورت استاندار به کناره دیواره راه پله یا بالکن متصل می شود. نصب نرده شیشه ای فیکس پوینت به وسیله یراق آلات اسپایدری دکمه ای شکل که با نام Point Fittings معروف هستند انجام می شود. جنس این اتصالات از فولاد مقام با خصوصیت زد زنگ یا آلومینیوم سخت 6063 می باشد که با دو روش به سازه اصلی ساختمان متصل می شوند. شیشه هایی که در نرده های فیکس پوینت استفاده می شود از بهترین کیفیت برخوردار هستند و از ویژگی نشکن بودن بهره می برند.

شیشه لمینت شده در ضخامت های 16 - 18 - 20 میلیمتر برای ساخت این مدل مناسب است. در پایین این شیشه ها با دستگاه برش واتر جت یا لیزر سوراخ هایی برای محل قرار گیری یراق فیتینگ ایجاد می شود. تعداد و فاصله این سوراخ ها بسته به ارتفاع و طول پنل های شیشه ای از 4 تا 6 عدد تعبیه می شود. نرده شیشه ای فیکس پوینت برای استفاده در ویلاها، هتل ها، نمایشگاه ها و پاساژه ها تجاری مناسب است. شرکت آکات پلاس با نصب و اجرای تعداد زیادی از این مدل نرده با اطمینان کامل محصول خود را گارانتی ایمنی و کیفیت می کند.

نرده شیشه ای

نرده شیشه ای با ایجاد امنیت و زیبایی می تواند ظاهری مدرن و متفاوت به نمای بیرونی و دکوراسیون داخلی ساختمان ها ببخشد. امکان اجرا نرده شیشه ا ی در فضاهای مختلفی چون راه پله ، تراس و بالکن وجود دارد. از طرف دیگر نرده شیشه ای امکان بهره گیری از نور طبیعی را به ارمغان می آورد و در مواردی که پروژه تا سقف سازه اجرا شود به صرفه جویی در مصرف انرژی و جلوگیری از هدر رفت سرما و گرما کمک میکند.

طرح ها و اجرا های نرده شیشه ای به قدری متنوع است که می تواند انواع سلیقه را پوشش دهد. تنها شرط لازم ویژگی محل پروژه است که باید شاخص های مورد نیاز و استاندارد را برای اجرای نرده شیشه ای داشته باشد. نگهدارای ، نظافت و بازسازی نرده شیشه ای بسیار کم هزینه است در مقابل دوام ، استحکام و امنیت و زیبایی آن ستودنی و رضایت بخش است و همین ویژگی سبب برتری چشمگیر نرده های شیشه ای از نرده های کلاسیک است. در قرون پیش به سبب سطح پایین دانش بشری در فنون ساخت شیشه، انسان دیدگاه منفی در استفاده از شیشه داشت.

امروزه استفاده از شیشه رواج بسیار دارد و یکی از موارد استفاده از آن در ساختمان های مدرن نرده شیشه ای است. عصر حاضر شاهد پیشرفتهای متعددی در صنایع بسیاری از جمله ساختمان سازی بوده است و از این جهت بهره گیری از ماشین آلات و تکنولوژی های پیشرفته برای تولید پنل های شیشه ای بسیار شایع و مشخص است. هر کدام از محصولات شیشه ای اعم از هندریل، جان پناه و نرده شیشه ای با روش های مشخص مهندسی به صورت دقیق طراحی و اجرا می شوند و به این ترتیب زیبایی و ظاهری متمایز و شکیلی را ایجاد می کند.

نرده شیشه ای

نرده های شیشه ای چه اندازه ایمن هستند؟

نرده های شیشه ای امروزه با بهره گیری از تکنولوژی های پیشرفته از ایمنی بالایی برخوردار هستند. در زیر به برخی از تفاوت های میان نرده های شیشه ای و نرده های معمولی فلزی می پردازیم:

 1. نرده های شیشه ای یکدست هستند و فاصله بسیار کمی بین پنل های آن وجود دارد و بر خلاف نرده های فلزی که فاصله بین نرده ها زیاد است، خطر سقوط افراد و حتی حیوانات وجود ندارد.
 2. امکان فرسایش و پوسیدگی در نرده های شیشه ای وجود ندارد، برخلاف نرده های فلزی و چوبی که نیاز مداوم به بازسازی و نگهداری دارند.
 3. دوام و ایمنی شیشه بسیار بالا است و به دلیل وجود یک لایه PVB در صورت شکسته شدن به قطعات بسیار ریز تبدیل می شود.
 4. مراحل ساخت و اجرای نرده شیشه ای بسیار دقیق است و پنل های شیشه ای با تکنولوژی پیشرفته ای تولید می شود.

اهمیت امنیت در نرده شیشه ای

شفافیت و جنبه زیبایی آفرینی نرده شیشه ای غیر قابل انکار است؛ با این وجود موضوع بسیار مهم و حیاطی که در طراحی حفاظ شیشه ای باید در نظر گرفت شود و آن بحث امنیت است. ضخامت شیشه و همچنین سیستم نصب و اجرای آن باید شرایط ایمن را تضمین کند. شیشه لمینت شده از دو بخش شیشه ای یک اندازه که با ورقه ای ثابت که میان دو بخش جای داده می شود، تشکیل شده است. این امر باعث می شود که در صورت شکسته شدن شیشه، اجزای آن متصل به هم باقی بمانند. (مانند شیشه جلوی خودرو) یکی از موارد مربوط به شیشه های لمینت شده این است که امکان ایجاد سوراخ در آن وجود ندارد و از این رو جا اندازی سیستم کمکی روی آن با مشکل مواجه می شود به جهت رفع این مشکل شیشه حرارت دهی شده است. این نوع شیشه طی فرآیند حرارت دهی و رسیدن به مقاومت بالا تولید می شود. با این حال این شیشه نیز برای نصب در ارتفاعات بالا توصیه نمی شود. پس همانطور که بر می آید برای دستیابی به نتیجه عالی و ایمن برای نرده شیشه ای باید موارد مهمی را در نظر گرفت از جمله:

 1. برای ایجاد سوراخ در شیشه بهتر است از شیشه حرارتی استفاده کرد و جهت بکارگیری آن در ارتفاعات مختلف از روش لمینت کردن آن بهره برد. حاصل کار شیشه حرارتی لمینت شده می باشد.
 2. راه جایگزین دیگر استفاده از روش u شکل است که در آن شیشه لمینت شده می تواند وزن خود را روی پایه نگهدارد.
 3. روش دیگر موسوم به ((گیرuv)) می باشد. در این روش دیسک ها و ورقه های شیشه ای دور بستی فلزی از جنس استیل و آلومینیوم می چسبند. این نوع از بست و اتصال بسیار قدرتمند است.
 4. در نهایت شماری از بست های استیل ضد زنگ وجود دارند که شیشه را مانند گیره و یا کلیپس نگه می دارند.

قیمت نرده شیشه ای

تعیین قیمت نرده شیشه ای کار تخصصی است که باید توسط کارشناسان ماهر و پس از اندازه برداری دقیق و توجه به موارد تاثیر گذار مانند نوع شیشه ها ، کیفیت یراق آلات ، سیستم اجرایی نرده شیشه ای انجام شود. به صورت استاندارد قیمت نرده شیشه ای بر اساس متر مربع سطج پنل های شیشه ای محاسبه می شود. ما در ادامه این صفحه لیست قیمت نرده شیشه ای را قرار داده ایم تا خریداران محترم اطلاعات کلی در این مورد داشته باشند.

قیمت نرده شیشه ای
مدل (نرده شیشه ای) قیمت تومان
شیشه لمینیت شیشه سکوریت
قیمت نرده شیشه ای اکسپوز 2600000 2450000
قیمت نرده شیشه ای دفنی 2800000 2700000
قیمت نرده شیشه ای اسپیگات 1700000 1900000
قیمت نرده شیشه ای فیکس پوینت 2500000 2400000
قیمت نرده شیشه ای پله 2300000 2200000
قیمت نرده شیشه ای بالکن 2500000 2350000

  * قیمت بر حسب متر طول در راه پله و متر مربع در بالکن می باشد.

  * قیمت (با محاسبه لوله و پروفیل استیل و الومینوم دستگیر، یراق آلات، شیشه ، نصب) می باشد.

  * هزینه حمل به صورت جداگانه محاسبه می گردد.

  * برای اطلاع از قیمت بروز انواع نرده شیشه ای تماس بگرید.


چاپ