پله پیچ: قیمت پله پیچ,پله پیچ دوبلکس,پله پیچ فلزی,پله پیچ چوبی و سنگی

راه پله پیچ چیست؟ طبق تعریف ، پله های پیچ نوعی پله گرد یا پله منحنی است که از پله های جداگانه یا آج تشکیل شده است که به یک ستون مرکزی متصل می شوند. هنگام بالا و پایین رفتن از پله ، آج ها به دور این نقطه مرکزی می چرخند و یک طرح پیچ ایجاد می کنند. راه پله پیچ را نباید با یک راه پله گرد یا راه پله منحنی که هیچ ستون مرکزی ندارند اشتباه گرفت.

پله پیچ

عوامل طراحی پله مارپیچ

اگرچه این یک تعریف ساده از راه پله مارپیچ است ، اما فاکتورهای مختلفی در طراحی وجود دارد. هنگام طراحی باید به ارتفاع ، قطر و محل قرارگیری راه پله به همراه سایر عوامل عملکردی و زیبایی مانند سبک کف پله ها و نرده ها فکر کنید. تمام پله های ما در آکات بر اساس نیازهای طراحی شما از جمله بودجه و نگرانی های ایمنی قابل تنظیم هستند. عواملی که برای طراحی یک پله پیچ باید در نطر گرفت غبارت است از:

  • ارتفاع پله پیچ

ارتفاع یک پله مارپیچ چندین فاکتور طراحی را تعیین می کند. بدیهی است که این مهمترین اندازه گیری به دلایل ایمنی است. شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که بالاترین سطح پلکان شما یکدست و تراز است. این اندازه گیری همچنین تعداد کف پله ها را تعیین می کند. برای اینکه بفهمید به چند عدد پله و پاگرد نیاز دارید ، ارتفاع کل راه پله خود را بر روی ارتفاع فاصله هر کف پله که به صورت استاندارد بین 18 تا 23 سانتیمتر است تقسیم کنید. هنگامی که تعداد کف پله را پیدا کردید ، می توانید چرخش خود را محاسبه کنید. در بیشتر پله های مارپیچی از چرخش 30 درجه استفاده می شود ، این بدان معنی است که هر پله در اطراف ستون مرکزی با زاویه 30 درجه می چرخد. به عنوان مثال ، اگر یک پلکان با 12 پله داشته باشید ، یک چرخش کامل 360 درجه خواهید داشت ، جایی که به عنوان یک پله 9 پله ای فقط 270 درجه چرخش دارد. 

پله پیچ

  • قطر پله پیچ

از آنجا که این پله ها گرد هستند ، قطر یک پله مارپیچ را می توان به راحتی بر اساس عرض پله تعریف کرد. این یک فاکتور مهم در طراحی است زیرا تعیین می کند که راه پله شما در فضای شما قرار بگیرد یا نه. کوچکترین قطر ارائه شده برای پله های پیچ قطر 60 سانیمتر است. هنگام در نظر گرفتن قطر پله خود ، مهم است كه كاربری ساختمان ، آنچه را كه قصد استفاده از پله را دارید و كسی را كه از این پله استفاده می كند ، در نظر بگیرید. ساختمان های مسکونی ، تجاری  و فضای داخلی یا خارجی برای ساخت پله پیج همه موارد مختلفی را در طراحی دارند که باید هنگام انتخاب قطر راه پله در نظر بگیرند. با یکی از کارشناسان راه پله مارپیچ تماس بگیرید تا در مورد نیازهای خاص خود صحبت کند و یا مروری کلی بر راه پله مارپیچ ما بررسی دقیق تری از محصولات پله پیج کنید.

طراحی پله های پیچ داخلی

سه نوع مختلف از پله های مارپیچی وجود دارد که به طور معمول برای کاربردهای داخلی استفاده می شود: پله پیچ آهنی ، پله پیج استیل و تمام چوب. در حالی که همه آنها به یک اندازه زیبا و از نظر ساختاری مناسب هستند ، اما طراحی منحصر به فرد خود را نیز دارند.

پله پیچ

پله پیج آهنی کلاسیک : ما انعطاف پذیرترین طراحی است که بسته به نوع سفارشی سازی پله می تواند در طیف گسترده ای از سبک های طراحی خانه قرار بگیرد. اگر تصمیم بگیرید یک پله فلزی تمام آهنی یا آجهای جامد چوبی و یک نرده سفارشی ساخته شده را انتخاب کنید ، یک قطعه مرکزی زیبا در خانه خود خواهید داشت.

پله پبچ استیل : به دلیل ظرافت سنتی و جزئیات آراسته شناخته شده است. نه تنها می توانید طرح خود را با پوشش های کف پله های چوبی تقویت کنید ، بلکه می توانید نرده های تزئینی را انتخاب کنید که در مدل های شیشه ای یا آلومینیومی با دقت انتخاب شده باشند. بسته به دیدگاه شما راه پله های مارپیچ استیل، می تواند جزئیات ساده یا تزئینی داشته باشند.

پله پیچ چوبی : یک پله مارپیچی تمام چوب محل اجتماع طراحی مدرن و زیبایی سنتی است. طراحی ما پله چوبی کامل است ، اما تمام استحکامی را که شما می توانید در یک قاب فلزی پیدا کنید ، در پله پیچ چوبی اضافه کرده ایم. زیبایی طبیعی مواد چوبی به طراحی خانه شما گرما و جذابیت می بخشد.

پله پیچ

طراحی های پله پیچ در فضای باز

دو طرح پله مارپیچی که معمولاً در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرند ، یک پله مارپیچی با ساز آلومینیومی با پوشش رنگ الکترواستاتیک و یک پله مارپیچ استیل است. در حالی که هر دو پله ساخته شده اند تا در فضای بیرونی ساختمان شما دوام داشته باشند ، آنها در طراحی به عنوان یکی از عناصر زیبایی معماری جای می گیرند. یک پله مارپیچ آلومینیومی با پوشش رنگ پودری یک گزینه مدرن برای حرکت از حیاط یا محوطه ساختمان به طبقه دیگر است. آلومینیوم سبک از یک فرآیند پوشش پودری عبور می کند که سطح پله پیچ را با یک مانع ضد رنگ و ضد آب و هوا محافظت می کند. پله مارپیچی استیل ما یک گزینه مقرون به صرفه و با دوام برای فضای بیرونی ساختمان شما است. اسکلت فولادی کربن از طریق یک فرآیند گالوانیزه گرم ساخته می شود که هر قسمت از پله ها را پوشش می دهد ، از پله های جداگانه گرفته تا نرده و اتصال آن. محصول نهایی یک پوشش نقره ای متالیک است که به راه پله شما جلوه ای صنعتی می بخشد.

پله پیچ

پله پیچ فلزی

در این مدل از فلزات آهن، استیل و آلومینیوم به عنوان شاسی و اسکلت اصلی پله پیچ استفاده می شود. پله پیچ فلزی در نوع آهنی یکی از رایج ترین با مناسب ترین قیمت پله پیچ در میان دیگر مدل ها پله های پیچ است. در این سازه از پروفیل های آهنی یا ورق آهن برای ساخت کف پله و ستون مرکزی استفاده می شود. در پله پیچ آهنی امکان طراحی آسان و متفاوت برای سازنده راه پله فراهم است. شکل پذیری آهن و استقامت آن این برتری را به سازنده میدهد که بر محدودیت فضای مکان اجرای راه پله تسلط یابد و ایده خود را به صورت عملی خلق کند. از طرف دیگر پله پبچ آهنی ایمنی بسیار بالایی دارد به میزانی که می توان گفت یکی از مستحکم ترین و ایمن ترین راه پله ها در ساختمان است.

اگر نگران پوسیدگی و زنگ زدگی پله های آهنی هستید باید از استیل 304 برای ساخت پله پیچ فلزی استفاده کنید. پله هایی که با استیل 304 ساخته می شوند همان خصوصیات نوع آهنی یعنی ایمنی و توع طرح را دارند با یک ویژگی شاخص و برتر، پله پیچ استیل هرگز زنگ نمی زند و جلوی زیباتر و مدرن تری دارد. سطح براق استیل جذاب است و توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند پس پله پیچ استیل یک راه پله جذاب و ایمن است.

قیمت پله پیچ

در زمان انتخاب مدل مناسب پله پیچ اصلی ترین موضوع برای خریدار قیمت پله پیچ است. این عامل در طراحی و کیفیت ساخت یک راه پله سفارشی بسیار تاثیر گذار است. تنوع متریال مورد استفاده برای ساخت این محصول و تفاوت کیفیت آنها در قیمت پله پیچ نقش تعیین کننده دارد. ابعاد پله و سادگی و پیچیدگی طرح پله پیچ نیز یکی دیگر از مواردی است که در زمان محاسبه قیمت پله پیچ در نظز گرفته می شود. با توجه به توضیح کوتاه داده شده قیمت پله پیچ بر اساس تعداد کف پله و پاگرد راه پله محاسبه می شود. نوع و شکل نرده کنار راه پله نیز در این قیمت گذاری در نظز گرفته می شود. در ادامه این صفحه لیست قیمت پله پیچ برای اطلاع شما از حدود قیمت ها قرار داده شده است.

قیمت پله پیچ
مدل (پله پیج) قیمت تومان
شاسی استیل شاسی آهنی
قیمت پله پیچ شیشه ای 4600000 3500000
قیمت پله پیچ چوبی 3300000 2700000
قیمت پله پیچ استیل 3700000 2900000
قیمت پله پیچ بتنی 1500000 1100000
قیمت پله پیچ فولادی 1300000 1500000
قیمت پله پیچ آهنی 1100000 950000

  * قیمت بر حسب هر کف پله می باشد.

  * قیمت (با محاسبه لوله و پروفیل استیل و آهن، یراق آلات، نصب) می باشد.

  * هزینه حمل به صورت جداگانه محاسبه می گردد.

  * برای اطلاع از قیمت بروز انواع پله پیچ تماس بگرید.


چاپ